Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Саакашвілі не створює проблем для зовнішньої політики України - Клімкін

Раніше стало відомо, що колишній глава Грузії просить політичного притулку в Україні.

Ситуація навколо колишнього глави Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі не впливає на зовнішню політику України.

Про це заявив глава українського МЗС Павло Клімкін журналістам в Баку, передає Інтерфакс-Азербайджан.

«Питання Міхеіла Саакашвілі для зовнішньої політики України не створює проблем. Іноді мої колеги в ЄС, особливо ті, хто знають Міхеіла Саакашвілі, запитують про його роль у внутрішній політиці. Але всі вони чітко підкреслюють, що це питання - внутрішня справа України», - підкреслив міністр.

Він також торкнувся питання про ситуації з громадянством Саакашвілі. «Зараз відповідне прохання Міхеіла Саакашвілі повинен розглядати український суд. Для мене буде некоректно коментувати це питання до його розгляду судом. Почекаємо юридичного рішення», - сказав глава МЗС.

ВідеоСправа Саакашвілі: Україна без потреби створила собі додаткову іміджеву проблему

Нагадаємо, Саакашвілі позбавили громадянства наприкінці липня, коли він був за межами України. Сам політик повернувся 10 вересня. Він в'їхав на територію України через КП "Шегині", що у Львівській області, хоча збирався зробити це через КП "Краковець". Кордону він дістався автобусом та перетнув його незаконно разом із 60-ма особами. Деякі з них застосовували силу щодо прикордонників. Суд визнав політика винним у незаконному перетині українського кордону та зобов'язав заплатити 3400 гривень штрафу плюс судовий збір близько 300 грн. 

Міністерство юстиції України отримало запит від прокуратури Грузії на арешт і видачу Саакашвілі. У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі. 

Міхеїл Саакашвілі подав прохання про надання йому політичного притулку в Україні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції