Система е-декларування частково відновила роботу

З'явилися декларації чиновників, які подали в період тестової експлуатації.

Увечері, 3 вересня, на порталі Єдиного державного реєстру електронних декларацій з'явилися декларації чиновників, які подали в період тестової експлуатації з 15 по 22 серпня, а також ті, які внесли до системи у вересні.

Їх можна переглянути за адресою public.nazk.gov.ua.

Як повідомляє Європейська правда, частина декларацій, що вносилися до системи у серпні, все ще в переліку відсутні.

Пошук декларацій, який є обов'язковим за регламентними вимогами до системи, наразі не працює. Немає також pdf-відображення декларації.

Привертає увагу й те, що "старі" та "нові" декларації візуально відрізняються. Ймовірно, їх сформували за різними алгоритмами.

Нагадаємо, 3 вересня система електронних декларацій все ще не працювала у штатному режимі: опубліковані декларації не відображалися, повідомляли про проблеми з подачею декларацій та поштовим сервісом. Своєю чергою, голова НАЗК Наталя Корчак пообіцяла, що раніше оприлюднені декларації з'являться на сервісі до кінця дня 3 вересня.

Як відомо, 15 серпня запрацювала система електронного декларування статків чиновників у тестовому режимі. Щоправда, за два дні до її запуску Держслужба спецзв'язку та захисту інформації відмовила розробникам в атестаті. У Держслужбі нарікнули на низький рівень захисту програмного забезпечення системи.

Ввечері 31 серпня ввечері Державна служба спецзв'язку нарешті вручила сертифікат, який гарантує безпеку роботи системи. Як заявили в НАЗК, з 1 вересня система електронного декларування працює повноцінно. 

Електронні декларації мають не дозволити посадовцям безкарно брехати про свої статки. Запуск системи електронного декларування може відкрити українцям безвізовий шлях до Європи, адже це була остання умова надання чергової допомоги від  МВФ та безвізового режиму від ЄС. У Європарламенті питання безвізового режиму Україні вирішуватимуть вже 5 вересня. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: