У Кремлі спрогнозували, коли стане відома дата саміту "нормандської четвірки"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До саміту можлива попередня зустріч міністрів закордонних справ.

Визначення дати проведення саміту "нормандської четвірки" стане можливим тільки після відведення військ у Петровському і Золотому на Донбасі.

Про це заявив помічник президента РФ Владислав Сурков, коментуючи підсумки засідання Контактної групи 1 жовтня у Мінську, пише ТАСС.

"Остаточне узгодження дати саміту "нормандської четвірки" відбудеться після того, як буде практично завершено і підтверджено розведення сил в Петровському і Золотому. За нормального розвитку подій на це піде близько двох тижнів", - зазначив він.

На думку Суркова, також можлива попередня зустріч міністрів закордонних справ.

"Після цього всі умови, необхідні для проведення зустрічі лідерів, дійсно, будуть виконані", - резюмував він.

Відео Про які домовленості йдеться у "формулі Штайнмаєра"

"Формула Штайнмаєра" погоджена, але дати зустрічі в нормандському форматі досі немає. Напередодні Володимир Зеленський заявив - українська делегація в Мінську підтримала схему вирішення конфлікту на Донбасі, запропоновану ще у 2015 році.  Про які домовленості йдеться – у сюжеті.  

Про які домовленості йдеться у "формулі Штайнмаєра"

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 жовтня у Києві відбулися дві акції протесту. Обидві мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра".

Залиште свій коментар

Вибір редакції