У "СН" розповіли про підготовку до саміту Зеленського і Байдена: "Час не на нашому боці"

У "СН" розповіли про підготовку до саміту Зеленського і Байдена: "Час не на нашому боці"

Владимир Зеленский / Associated Press

Українська сторона має дев'ять основних напрямків для обговорення.

Саміт президентів України і США Володимира Зеленського та Джо Байдена у Вашингтоні очікується змістовним, сторони обговорюватимуть питання за дев'ятьма напрямками.

Про це народна депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук розповіла в етері телеканалу "Україна 24".

"У будь-якому випадку цей візит буде наповнений змістом", - заявила політкиня, додавши, що "у нас просто немає шансів не наповнити його змістом".

"Час не на нашому боці. Ми прекрасно розуміємо, що агресивна політика Кремля триває, що Росія не зупиниться, і "Захід-2021", назвемо це навчаннями, може закінчитися негативно для нас", - вказала вона. 

За словами Верещук, напередодні саміту до США з підготовчим візитом поїдуть глава Офісу президента Андрій Єрмак і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Українські посадовці персонально займатимуться напрацюванням документів - у космічній галузі, в галузі обміну інформацією, про дослідження розробки тестування та оцінки. "Якщо нам вдасться підписати - вважайте, що ми зробили велику справу", - додала депутатка.

Загалом, продовжила "слуга", українська сторона має дев'ять основних напрямків для обговорення.

"Наприклад, координація планів і політики, які у нас плани, які у них. Українська інституційна оборонна реформа - ми будемо також обговорювати. Реформа оборонної промисловості, як можуть корпорації зайти в наші підприємства. Посилення співпраці НАТО і України - це все буде обговорюватися", - уточнила Верещук. 

Окрім того, зауважила політкиня, "є повідомлення про те, що ті, хто відповідає за візит, зустрічалися з військовим представником, військовим аташе Бріттані Стюарт, представником США в Україні з підготовки оборонного меморандуму". 

Нагадаємо, що 7 червня Джо Байден під час телефонної розмови із Зеленським запросив українського президента до Білого дому.

Це відбулося на тлі скасування Сполученими Штатами санкцій проти "Північного потоку-2", відмови країн-членів НАТО говорити про надання Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ) та реального глухого кута в процесі мирного врегулювання на Донбасі.

Про те, чи вдалу тактику обрали у Зеленського, на які саме безпекові гарантії з боку США сподіваємося та що на українського президента чекає у Білому домі - читайте у матеріалі ТСН.ua.

Новини України: візит до США - Зеленський відповів на запрошення Байдена

Новини України: візит до США - Зеленський відповів на запрошення Байдена
Наступна публікація