Українська делегація прокоментувала рішення суду в Гаазі

Глава делегації повідомила, що суд визначить календарний розклад розгляду по суті справи "Україна проти Росії" у травні.

Українська сторона наголошує на необхідності дотримання Росією конвенцій ООН, навіть після оголошення сьогошнього рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Про це повідомила глава української делегації, заступник міністра закордонних справа України Олена Зеркаль у Facebook. 

"Сьогоднішнє рішення Суду не звільняє Російську Федерацію від обов'язку дотримуватись зобов'язань за обома конвенціями", - наголосила вона.

Україна очікує, що Росія невідкладно і повною мірою виконуватиме рішення Суду та припинить порушення міжнародного права по відношенню до України.

"Ми закликаємо всю міжнародну спільноту надзвичайно ретельно стежити за виконанням Росією рішення цього Суду та притягати Росію за відповідальність за кожен факт порушення цього рішення", - заявила Зеркаль.

За її словами, українська сторона продовжує ретельно готуватися до слухань по суті, аби остаточно довести порушення РФ норм міжнародного права.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі не задовольнив прохання України про попередні заходи стосовно Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Але разом із тим суд погодився запровадити запобіжні заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму за позовом України. 

Зокрема, Україна звинувачує Росію у порушенні одразу кількох конвенцій ООН — насамперед конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

На думку Києва, під це звинувачення підпадає підтримка Москви бойовиків на Донбасі — одразу шість статтей з 28 тут могли бути порушені. Це і фінансування угруповань, і надання притулку бойовикам на своїй території, причетність до загибелі мирних жителів — зокрема, до катастрофи рейсу МН-17. 

Суд розпочав розгляд справи 6 березня і після чотирьох днів слухань перейшов до розгляду тимчасових заходів проти Росії. Вони можуть включати в себе вимогу припинити фінансування бойовиків, повернути контроль над кордоном українському уряду та поважати права кримських татар та українців у Криму. Росія усі звинувачення відкидає, а експерти прогнозують — подальший розгляд справи по суті може затягнутися на роки. У Кремлі заявили, що визнають рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі проти України.

Позов до суду в Гаазі Україна подала 16 січня 2017 року.

Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН ввести тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовження порушень прав людини з боку РФ в період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення під тимчасово окупованому Криму і на Донбасі. 

ВідеоМіжнародний суд ООН частково задовольнив позов України у справі проти Росії

Залиште свій коментар