З'явився повний текст наказу Суду ООН щодо позову України проти РФ

З'явився повний текст наказу Суду ООН щодо позову України проти РФ

Фото: Reuters

Гаазький суд частково задовольнив позов України проти Росії.

Опубліковано повний текст наказу Гаазького суду щодо позову України проти Росії.

У позові українська сторона наголосила на тому, що Росія порушила дві конвенції ООН — з протидії фінансуванню тероризму та з ліквідації всіх форм расової дискримінації.

Так, Київ звинуватив Москву в підтримці тероризму і постачанні зброї до України, а також у дискримінації кримських татар і українців на території Криму.

Саме тому Україна просила суд ООН ввести тимчасові заходи проти Росії, що передбачало "замороження" розвитку конфлікту до того, як суд не ухвалить остаточне рішення. Росія, своєю чергою, звинувачення України відкинула.

В результаті сьогодні, 19 квітня, Міжнародний суд ООН погодився запровадити запобіжні заходи проти РФ для захисту національних меншин в Криму за позовом України. Однак, не задовольнив прохання України про попередні заходи стосовно Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Наступним етапом стане розгляд позову України проти Росії по суті, а він може тривати навіть понад рік.

Нагадаємо, суд розпочав розгляд справи 6 березня і після чотирьох днів слухань перейшов до розгляду тимчасових заходів проти Росії. Росія усі звинувачення відкинула.

На думку Києва, під це звинувачення Росії у тероризмі підпадала підтримка Москвою бойовиків на Донбасі — одразу шість статтей з 28 тут могли бути порушені. Це і фінансування угруповань, і надання притулку бойовикам на своїй території, причетність до загибелі мирних жителів — зокрема до катастрофи рейсу МН-17.

Також Україна намагалася довести, що Росія порушила конвенцію про ліквідацію расової дискримінації. Йдеться про Крим, де російська влада переслідує кримських татар та українців, забороняє Меджліс, пресу, залякує та заарештовує активістів.

Що було відомо про позов України проти Росії до винесення вердикту, можна переглянути у відео нижче.

У Гаазі мають оголосити вердикт із тимчасовими заходами проти Москви

У Гаазі мають оголосити вердикт із тимчасовими заходами проти Москви

Повʼязані теми:

Наступна публікація