"Бачимо певний прогрес". Генсек НАТО похвалив Україну за кроки з врегулювання конфлікту на Донбасі

"Бачимо певний прогрес". Генсек НАТО похвалив Україну за кроки з врегулювання конфлікту на Донбасі

Фото: Associated Press

Столтенберг зустрівся з міністром оборони України.

Сьогодні, 13 лютого, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зустрівся з міністром оборони України Андрієм Загороднюком. Сталося це під час сніданку, за запрошенням Канади, на якому зібрались представники оборонних відомств країн-союзників.

Столтенберг вчергове підкреслив, що підтримує суверенітет та територіальну цілісність України, передає кореспондент ТСН.Тиждень.

"У нас була зустріч з міністром оборони України, всі союзники зустрілись з ним та висловили потужну підтримку України, її територіальної цілісності та суверенітету. І ми також пообіцяли, і чітко про це заявили, що будемо продовжувати надавати практичну підтримку і політичну підтримку", - зазначив Столтенберг.

Генсек НАТО також наголосив, що з боку України бачать певні позитивні зрушення, які надалі можуть призвести до членства у Альянсі.

"Продовжуючи підтримку, ми розуміємо, що важливо, аби Україна продовжувала рухатись шляхом реформ. Ми схвалюємо Україну за обнадійливі сигнали, які вона зробила. Ми схвалюємо спроби президента Зеленського знайти мирне вирішення конфлікту в Україні, вітаємо майбутні зустрічі на найвищому рівні, які зараз організовуються, вітаємо той факт, що відбувся обмін полоненими та розширення зон розведення військ. Ми бачимо деякий прогрес. Ми бачили багато проблем, наприклад, порушення режиму припинення вогню та обмеження доступу для спостерігачів СММ ОБСЄ, але ми активно підтримуємо ідею мирного вирішення конфлікту. Це війна, яка йде в Європі і не дуже далеко від нас, що є для всіх нас загрозою", - заявив генсек НАТО.

Сьогодні ж міністр оборони України Андрій Загороднюк зустрівся з міністром оборони США Марком Томасом Еспером. Загороднюк поінформував колегу про перебіг ООС. При цьому він наголосив, що попри військові дії, ЗСУ продовжують реформуватися та змінюватися, аби відповідати критеріям членства в НАТО. 

Кореспондент ТСН.Тиждень Андрій Цаплієнко

Повʼязані теми:

Наступна публікація