Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Багатомільйонне хабарництво: в Бразилії генпрокурор звинуватив президента в корупції

Адміністрація Темера і його адвокат Антоніо Маріс відмовилися коментувати звинувачення прокурора.

Генпрокурор Бразилії звинуватив президента Мішеля Темера в багатомільйонному хабарництві.

Про це повідомляє Reuters.

Генпрокурор Родрігу Жано передав у Верховний суд звинувачення, в якому йдеться, що Темер "обманював бразильських громадян" і повинен виплатити країні мільйони компенсації за те, що брав хабарі. Адміністрація Темера і його адвокат Антоніо Маріс відмовилися коментувати звинувачення прокурора. Але раніше Темер неодноразово казав, що не винен ні в яких правопорушення і відмовлявся подавати у відставку у відповідь на звинувачення в корупції.

У відповідності з бразильським законодавством, нижній палаті Конгресу тепер належить вирішити, чи може суд починати процес проти Темера, який очолив країну після того, як Ділма Русеф позбулася президентської посади в результаті імпічменту у минулому році. Корупція досягла жахливого розмаху, охопивши політичний клас в Бразилії і бізнес-еліти.

Темер звинувачується у причетності до корупційної схеми, де також замішаний найбільший в світі пакувальник м'яса JBS SA. Керівники компанії, які пішли на угоду зі слідством, сказали, що президент брав хабарі за вирішення питань оподаткування, схвалення кредитів у державних банках, та в інших випадках.

У тексті звинувачення сказано, що Темер домовився отримати в цілому 38 мільйонів бразильських реалів (,5 мільйона) від JBS у найближчі дев'ять місяців.

Нагадаємо, що Мішель Темер приніс присягу президента Бразилії у вересні 2016 року, за дві години після винесення імпічменту своєї попередниці – Ділмі Руссеф. В минулому соратник колишнього керівника держави, Темер пізніше перейшов в опозицію і ініціював її усунення Руссеф. Її звинуватили в приховуванні справжнього розміру дефіциту бюджету країни під час її виборчої кампанії 2014 року. У квітні 2017 Бразилією прокотилася хвиля загальнонаціональних страйків на знак протесту проти заходів жорсткої економії президента Мішеля Темера.

ВідеоУ Бразилії обурені корупцією люди підпалили та пошкодили урядові будівлі

Залиште свій коментар

Вибір редакції