Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Bellingcat показав новий фотодоказ служби Чепіги у ГРУ

Фотографію розслідувачі знайшли у російській соцмережі "Однокласники".

Розслідувачі Bellingcat отримали новий доказ того, що полковник ГРУ Анатолій Чепіга має звання "героя Росії".

Повідомляється, що сьогодні, 2 жовтня, розслідувачі отримали фотографію, опубліковану в російській соціальній мережі "Однокласники" відвідувачем училища у червні 2017 року, в якій кожна буква прізвища полковника Чепіги відображається з достатньою якістю.

Bellindcat Чепіга 2
bellingcat.com

У Bellingcat кажуть, це дозволяє зробити ідентифікацію: на стіні пошани Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища, де, як зазначало російське видання "Новая газета", навчався Чепіга, висять портрети усіх випускників навчального закладу, нагороджені званням "герой Росії". Анатолій Чепіга знаходиться в середньому рядку в передостанній колонці.

Bellingcat Чепіга 3

Зазначається, що купа людей публікують у соцмережах фотографії з училища, і продивившись сотні публікацій, розслідувачі виявили, що фотографії Чепіги не було на стіні ще у 2013 році. Проте вона з'явилася там у 2014 році, відразу після того, як він отримав нагороду.

ВідеоУ ГПУ не змогли підтвердити причетність Чепіги до вивезення Януковича з України

У Генеральній прокуратурі України не змогли підтвердити, що Анатолій Чепіга, якого Велика Британія підозрює в отруєнні родини Скрипалів, допомагав Януковичу 2014-го утекти до Росії. Про таке напередодні розповів російський журналіст Сергій Канєв, який співпрацює з міжнародними розслідувачами Bellingcat. 

У ГПУ не змогли підтвердити причетність Чепіги до вивезення Януковича з України

Нагадаємо, правоохоронні органи Великої Британії оприлюднили фото та імена осіб, підозрюваних в отруєнні російського екс-розвідника Сергія Скрипаля і його доньки Юлії у Солсбері - ними і виявились "Олександр Петров" і "Руслан Боширов".

Після цього підозрювані дали інтерв'ю російському пропагандистському виданню Russia Today. Під час розмови вони розповіли, що начебто займаються підприємництвом, а в Солсбері їздили "як туристи", аби подивитися на пам'ятки і "відірватися". 

Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider надали підтвердження того, що підозрювані в отруєнні Скрипалів росіяни насправді - співробітники російських спецслужб. Причетність до спецслужб підтверджує низка документів, а також прямих і непрямих свідчень. Також з'ясувалось, що паспорти обох мають практично ідентичні номери.

Bellingcat знайшов у діяльності ГРУвців із Солсбері й "український слід". Один із російських агентів "засвітився" на завданні проти України.

Згодом виявилось, що підозрюваний в отруєнні Скрипалів "Боширов" - полковник ГРУ, якого насправді звуть Анатолій Чепіга.

Представник міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова назвала публікацію інформації щодо справжнього прізвища одного з підозрюваних у замаху на Скрипалів у Солсбері агентів ГРУ РФ "вкиданням".

Залиште свій коментар

Вибір редакції