Британський парламент погодив відтермінування Brexit до 30 червня

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це рішення затвердили в обох палатах.

Пізно ввечері 8 квітня Палата громад британського парламенту остаточно затвердила відтермінування Brexit до 30 червня.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Відповідно до ухваленого закону, прем’єр-міністр Британії Тереза Мей повинна 9 квітня провести певні консультації із парламентом, а вже наступного дня просити у ЄС проведення позачергового саміту для ухвалення відтермінування Brexit.

Водночас, у самому ЄС прагнуть дати Британії ще більше часу і відтермінувати її вихід із Євросоюзу на цілий рік.

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, "проти" – 48,1%. За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня 2019 року. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади голови уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем у листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС дивіться в інтерактивній інфографіці. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції