Чинний президент перемагає у першому турі виборів у Румунії

Чинний президент перемагає у першому турі виборів у Румунії

Фото: Associated Press

Другий тур має відбутися 24 листопада.

У першому турі президентських виборів у Румунії, які відбулися у неділю, 10 листопада, переможцем, за попередніми даними, стає чинний президент країни Клаус Йоганніс, відомий своєю проєвропейською позицією.

Про це свідчать результати двох екзитполів, проведених на румунських виборчих дільницях, пише AFP.

Згідно з цими даними, попередній результат Йоганніса, який є представником Націонал-ліберальної партії (НЛП), становить 39%. Таким чином він із значним відривом перемагає іншу учасницю майбутнього другого туру, колишню прем'єрку Румунії від соціал-демократів Віоріку Денчіле. Вона, як свідчать екзитполи, отримала близько 22,5% голосів виборців.

Другий тур президентських виборів відбудеться 24 листопада.

Соціологічні опитування напередодні виборів також пророкували Йоганнісу перемогу, а його партія прийшла до влади в країні на початку листопада, коли парламент оголосив уряду соціал-демократів на чолі із Денчіле вотум недовіри. Цьому Кабінету міністрів закидали некомпетентність, брак державних інвестицій і недостатнє використання наявних коштів ЄС. Йоганніс називав соціал-демократів під час своєї передвиборчої боротьби прямою "загрозою демократії" у Румунії. Тепер новий румунський прем'єр Людовік Орбан сподівається на переобрання Йоганніса на другий термін, аби продовжити курс чинного президента на боротьбу з корупцією у Румунії.

У першому турі президентських виборів у Румунії брали участь 14 кандидатів. Право голосу в країні мають 18,2 мільйона осіб. Очікується, що офіційні результати першого туру президентських виборів в Румунії будуть відомі в понеділок.

Тим часом президент Болівії подав у відставку після скандалу з підтасовуванням результатів виборів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація