До нового уряду Іспанії увійшли 11 жінок та всього шість чоловіків

До нового уряду Іспанії увійшли 11 жінок та всього шість чоловіків

Жінка у тому числі очолить міністерство оборони.

В новому іспанському уряді соціаліста Педро Санчеса більшість посад буде закріплено за жінками. Представляючи майбутніх міністрів свого кабінету, він назвав 11 жінок та всього шість чоловіків. "Уперше в історії в кабінеті міністрів Іспанії більше жінок, ніж чоловіків. Рівність є одним із наших пріоритетів", - заявив Санчес у середу, 6 червня, передає агенція dpa.

Серед нових міністерок іспанського уряду, зокрема, Марія Хесус Монтейро (фінанси), Маргарита Роблес (оборона), Долорес Дельгадо (юстиція), Магдалена Валеріо (праця), Тереза Рібера (навколишнє середовище і енергія). Надіа Кальвіно стане міністеркою економіки. Окрім того, Кармен Кальво, яка обіймала посаду міністерки культури в 2004-2007 роках, стала заступницею глави уряду і одночасно очолила міністерство рівноправ'я.

Також міністрами були призначені Жозеп Боррелл (міністерство закордонних справ) та Фернандо Гранде-Марласка (внутрішні справи). Астронавт Педро Дуке очолив міністерство науки. Санчес збільшив кількість міністерств у порівнянні з попереднім урядом з 13 до 17. У четвер, 7 червня, нові члени уряду складуть присягу перед королем Іспанії Феліпе VI.

2 червня голова дотепер опозиційної Іспанської соціалістичної робітничої партії Педро Санчес склав у присягу як новопризначений прем'єр-міністр Іспанії. Він змінив на посаді Маріано Рахоя, який представляє правоконсервативну Народну партію (НП). За день до цього парламент виніс вотум недовіри уряду Рахоя на тлі корупційного скандалу в НП. З пропозицією вотуму недовіри виступили саме соціалісти після оголошеного в травні вироку суду 29 обвинуваченим у відмиванні грошей, корупції та махінаціях із майном.

Відео В Іспанії на вірність присягнув новий очільник уряду Педро Санчес

У прем'єрському кріслі він змінив конкурента, консерватора Маріано Рахоя, якому вчора Парламент висловив вотум недовіри через корупцію в його партії. Санчес уже пообіцяв узятися за каталонське питання, а надто, що сьогодні в Каталонії теж склав присягу новий прем'єр - соратник Карлеса Пучдемона - Кім Торра. 

В Іспанії на вірність присягнув новий очільник уряду Педро Санчес

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів