Глава МЗС Британії: Найімовірніше, рішення отруїти Скрипаля ухвалив Путін

Глава МЗС Британії: Найімовірніше, рішення отруїти Скрипаля ухвалив Путін

Боріс Джонсон / Фото: Reuters

У Британії переконані, що РФ здійснила напад на їхню країну.

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що нервовий агент, який використовувався для отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля, був розроблений та незаконно збережений Росією, і зрозуміло, що атака була вчинена Росією.

Про це повідомляє Sky News.

Також він наголосив, що атака в Британії найімовірніше була зроблена відповідно до рішення російського президента Володимира Путіна.

Реакція Британії на отруєння Литвиненка мала бути значно жорсткішою – вдова розвідника

Реакція Британії на отруєння Литвиненка мала бути значно жорсткішою – вдова розвідника

Нагадаємо, 14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про висилку з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова у країну. 

5 березня BBC повідомила, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні після серйозного отруєння невідомою речовиною. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався до поліції із заявою про те, що побоюється за своє життя. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер 2006 року в результаті отруєння полонієм.

Сергій Скрипаль до 1999 року служив у Головному розвідувальному управлінні РФ, після чого вийшов на пенсію у званні полковника. 2004-го його затримали за підозрою в шпигунстві на користь Великої Британії і через два роки засудили до 13 років позбавлення волі. Скрипаль був визнаний винним у тому, що від 1995-го передавав Секретній розвідувальній службі Великої Британії дані про співробітників російської розвідки, які працювали під прикриттям в Європі.

2010 року Скрипаль та ще троє засуджених у Росії були помилувані, після чого їх обміняли на десятьох агентів російської розвідки, розкритих у США. Після обміну Сергій Скрипаль став жити у Великій Британії. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація