Джонсон відмовив Шотландії в референдумі про незалежність

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Британський прем’єр послався на попередній плебісцит понад 5-річної давнини.

Офіційний Лондон не дав дозволу Шотландії проводити референдум щодо виходу країни зі складу Великої Британії. Відповідну інформацію поширив у твітері прем’єр-міністр королівства Борис Джонсон.

Він оприлюднив фото листа на адресу керівниці шотландського уряду Ніколи Стерджен. У документі за підписом Джонсона нагадується, що на попередньому референдумі 2014 року більшість шотландців проголосували за збереження єдності з британською короною. А Стерджен, як і її попередник на урядовій посаді, обіцяли, що такий референдум буде проведений лише раз на покоління.

Відео Шотландія збирається провести другий референдум про незалежність

Відповідний законопроект опублікував тамтешній уряд. А провести волевиявлення планують до 2021 року. Точну дату встановлять найближчим часом під час остаточного прийняття закону. Уперше шотландці за незалежність голосували у 2014 році.

Шотландія збирається провести другий референдум про незалежність

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, "проти" – 48,1%. За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади голови уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем у листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції