Експерт, на якого посилалося NYT, не вірить у причетність України до постачань ракет до КНДР

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Експерт зауважив, що РФ може також бути потенційним постачальником. 

Експерт із Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Ельман, на якого посилалося розслідування The New York Times, каже, що не стверджував у причетність української влади до постачання ракетних двигунів до КНДР.

Про це він написав у своєму Twitter.

"Дозвольте мені уточнити щодо джерела надходження двигунів для міжконтинентальних балістичних ракет КНДР: "Південне" – одне з кількох можливих джерел. У Росії є й інші потенційні", – зазначає експерт.

Окрім того, він додав, що не вірить про причетність до цього української влади.

"Я не вірю, що українська влада знала чи сприяла тому, що двигуни походять з України. З іншого боку – Україна арештовувала північнокорейців 2012 року!", – написав він.

ВідеоЧим загрожує ядерна війна і чи можна врятуватися у разі початку бойових дій

Нагадаємо,  14 серпня американське видання New York Times із посиланням на експертний аналіз і оцінки з боку американських спецслужб повідомило, що успіх Північної Кореї в тестуванні міжконтинентальної балістичної ракети став можливим завдяки придбанню потужних ракетних двигунів на чорному ринку, швидше за все, з українського заводу. 

Секретар РНБО Олександр Турчинов наголосив, що підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї

В українській компанії "Південмаш" заявили, що стаття New York Times має провокаційний характер і додали, що факти, викладені в публікації, не відповідають дійсності. Зокрема, "Південмаш" не є основним виробником ракет для РФ і взагалі не постачає до РФ ані ракети, ані їхні деталі та складальні одиниці, у тому числі, ракетні двигуни, а також немає жодного стосунку до ракетних програм КНДР.

Залиште свій коментар

Вибір редакції