Елладська церква розпочала процес визнання автокефалії ПЦУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Питання ратифікації було передано Архієрейському собору цієї церкви.

Елладська православна церква розпочала розглядати питання визнання автокефалії Православної церкви України.

Про це йдеться в офіційному звіті за результатами засідання Синоду цієї церкви.

"Синод вирішив передати це питання Архієрейському собору церкви Греції щоб від імені церкви Греції визнати нову самостійну церкву", - йдеться у повідомленні.

За даними джерел релігійного видання Cerkvarium, Архієрейський собор Елладської церкви може зібратися вже у лютому 2019 року.

Нагадаємо 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. Наступного дня, 6 січня, його урочисто вручили предстоятелю ПЦУ. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 

На соборі 15 грудня були присутні представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр, президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій. У результаті голосування була підтримана кандидатура митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату та намісника патріарха Філарета Епіфанія. Після обрання Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. На завершення юридичної процедури відведено конкретний час.

Відео Становлення ПЦУ: які православні церкви визнають українську автокефалію

Отримання Томосу – це фінал процедури надання автокефалії Українській Церкві. У світі, окрім української, нині існує ще 14 православних церков. Всі вони – визнані, і ключовою ознакою цього є те, що їхні очільники поминають одне одного під час Богослужінь. 

Становлення ПЦУ: які православні церкви визнають українську автокефалію

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції