Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Facebook сплатив великий штраф у Великій Британії у справі Cambridge Analytica

Ідеться про виплату 500 тисяч фунтів стерлінгів.

Американський концерн Facebook погодився виплатити у Великій Британії штраф у розмірі 500 тисяч фунтів стерлінгів (в перерахунку близько 580 тисяч євро) у справі про витік особистих даних користувачів соцмережі, що збиралися компанією Cambridge Analytica.

Інтернет-велетень досяг відповідної домовленості з Управлінням комісара з питань інформації (ICO) Великої Британії, повідомила пресслужба цього відомства у середу, 30 жовтня, передає Deutsche Welle.

Відповідно до угоди, сторони відкликають свої претензії. При цьому Facebook не визнає своєї провини. Штраф, виплачений компанією Марка Цукерберга, перерахований в скарбницю Її Величності, зазначається у заяві.

"Комісар вважає, що ця угода найкращим чином відповідає інтересам усіх суб'єктів даних, які є користувачами Facebook у Великій Британії. І Facebook, і ICO зобов'язуються продовжувати роботу щодо забезпечення дотримання законодавства про захист даних", - йдеться в заяві.

У березні 2018 року стало відомо про найбільший в історії Facebook витік особистих даних користувачів. Компанія Cambridge Analytica незаконно зібрала дані 87 мільйонів користувачів соцмережі і передала їх третім особам, у тому числі, ймовірно, передвиборному штабу нинішнього президента США Дональда Трампа, який використовував їх для політичної реклами. За даними ICO, в числі інших Cambridge Analytica передала дані близько одного мільйона британських користувачів.

Через скандал очільнику Facebook Цукербергу довелося двічі виступити на слуханнях в Конгресі США.

У липні 2019 року Facebook домовився про виплату в США штрафу в розмірі п'ять мільярдів доларів. Це рекордний штраф, який коли-небудь накладався на компанії за порушення правил зберігання особистої інформації клієнтів, і один з найбільших, які уряд США взагалі коли-небудь стягував, повідомила Федеральна торгова комісія США (FTC).

Відео Facebook видалив 3 мільярди фейкових акаунтів за півроку

Статистика свідчить, що це удвічі більше, аніж зазвичай. Почистили також 7 мільйонів дописів на кшталт образ, пропаганди насильства та тероризму. У Facebook переконують - дуже переймаються тим, щоб їхню платформу зловмисники не використовували для шкоди суспільству.  

Facebook видалив 3 мільярди фейкових акаунтів за півроку

 

Вибір редакції