"Фотожаба" Навального з Березовським підірвала Рунет і шокувала Захід

Російські блогери та західні ЗМІ висміяли спробу дискредитувати Навального підробним знімком з Березовським.

Скандал в Росії викликала спроба дискредитувати відомого опозиційного блогера Олексія Навального, опублікувавши в газеті його фото з олігархом Борисом Березовським. Знімок виявився грубою підробкою, який розкритикували навіть західні ЗМІ.

Фотомонтаж, на якому зображено Навального і Березовського, з'явився на сторінках газети "Аргументи і факти - Урал. Дайджест", яку поширювали в Єкатеринбурзі.

Підпис до фото свідчив: "Олексій Навальний ніколи не приховував, що на боротьбу з Путіним гроші йому дає олігарх Борис Березовський". Знімок супроводжував статтю із заголовком "Скільки грошей відвалюють Навальному?"

Сам опозиціонер, коментуючи колаж, зазначив, що на оригінальній фотографії він був зображений разом з іншим мільярдером – Михайлом Прохоровим.

"Цікава у людей професія - одних олігархів вирізати, інших приклеювати", - зауважив Навальний у своєму блозі.

Гендиректор видавничого дому "Аргументи і Факти на Уралі" Дмитро Бондарев уже заявив, що його організація не має жодного стосунку до цього видання.

Оригінальне фото - Навальний та Прохоров
В інтерв'ю BBC Russian Бондарєв сказав, що газета, яку роздають на вулицях міста люди, одягнені в формені куртки з написом "Володимир Путін" і логотипом Загальноросійського народного фронту, носить іншу назву. "Це була не газета "Аргументи і факти на Уралі", а газета "Аргументи і факти - Урал. Дайджест". А ми таку газету не випускаємо", - запевнив він.

У прес-службі "Загальноросійського народного фронту" сказали, що знають про інцидент, але у зв'язку з новорічними святами поки не можуть розібратися з тим, від кого могла виходити ініціатива подібної публікації.

Автор справжнього знімка, фотограф Олексій Юшенко, повідомив, що раніше це фото ніколи не оприлюднювалося, але він його відсилав на поштову скриньку Навального. Він висловив припущення, що знімок було вкрадено зі зламаної пошти блогера та запевнив, що не має наміру залишати цей інцидент без наслідків.

"Порушено моє право на ім'я, малюнок опубліковано без мого дозволу. Крім того, було спотворено зміст фотографії. Я маю намір розібратися з цією газетою", - заявив фотограф.

Блогери відреагували на фотографію з Навальним безліччю фотожаб, які висміюють незграбну спробу влади дискредитувати опозиціонера.

Про скандальну публікацію написали і західні ЗМІ. "Відфотошопили" – так називається замітка в The Times, а The New York Times іронічно запитує, видатний російський опозиціонер "в змові з інопланетянами або тільки з ворогами держави?".

Читайте також:

В Рунеті запустили ролик на підтримку Путіна: "Якщо не він, то хто?"

Путін закликав до "загальнонаціональної психотерапії" на ТБ

Скандал в Росії: оприлюднені розмови Нємцова, де він криє матом опозицію

Медведєв процитував у Twitter матюки про опозицію

Повʼязані теми:

Наступна публікація