Глава МЗС Німеччини позитивно відгукнувся про ініціативу Путіна щодо миротворців на Донбасі

Ґабріель закликав скористатися цією нагодою.

Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель позитивно відгукнувся про ініціативу президента Росії Володимира Путіна щодо миротворців ООН на Донбасі.

Потрібно скористатися цією нагодою для переговорів про припинення вогню на Донбасі, пояснив Ґабріель у вівторок, 5 вересня, в Берліні.

ВідеоУкраїна відреагувала на погрози Путіна

Глава МЗС ФРН вважає, що це було би першим кроком до зняття санкцій із Росії, передає інформагенція dpa.

Ґабріель додав, що участь Росії потрібна для розв'язання різних конфліктів, зокрема кризи довкола КНДР.

Як відомо, Путін сьогодні, 5 вересня, у Китаї заявив, що підтримує присутність миротворців ООН на Донбасі. На його думку, вони повинні гарантувати безпеку місії ОБСЄ. Крім того, глава країни-окупанта вважає, що введення миротворчого контингенту повинно відбутися за погодженням з ватажками терористів "ЛНР" і "ДНР".

У МЗС підкреслили, що Путін своєю заявою хоче спотворити ідею миротворчої місії і представити агресію на Донбасі внутрішнім конфліктом України. Також дипломати нагадали, що 2015 року глава України Петро Порошенко офіційно направив в ООН звернення про розгортання миротворчої операції, проте Росія як держава-агресор постійно саботувала пропозиції України, відмовляючись розглядати звернення в РБ ООН і навіть стверджувала, що звернення не було.

Раніше повідомлялося, що президент Петро Порошенко планує найближчими місяцями представити на Генеральній асамблеї ООН ідею введення миротворчої місії на Донбас.

Під час попередніх телефонних переговорів лідерів держав "нормандського формату" він наголосив на необхідності запровадження на Донбасі миротворчої місії ООН з мандатом Ради безпеки ООН.

Залиште свій коментар