Ізраїль вимагає від Польщі змінити скандальний закон про "історичну правду"

Ізраїль вимагає від Польщі змінити скандальний закон про "історичну правду"

Фото: Reuters

Законопроект обурив не лише Україну.

Ізраїль закликав Польщу внести зміни до законопроекту щодо Інституту національної пам'яті, схваленого на цьому тижні польськими законодавцями, який передбачає кримінальне покарання за "приписування польському народу або державі відповідальності або співучасті у злочинах, скоєних Третім рейхом".

Про це повідомляє Reuters.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху сказав, що він доручив своєму послу зустрітися з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравіцьким, щоб висловити заперечення проти законопроекту, який передбачає покарання до трьох років ув'язнення за використання таких фраз, як "польські табори смерті".

"Закон є безпідставним, я категорично проти нього. Не можна змінити історію, і не можна заперечувати Голокост ", - сказав Нетаньяху.

Міністерство закордонних справ Ізраїлю заявило в своїй заяві, що вимагає від польського уряду змінити пропозицію, а представник відомства додав: "Ми будемо звертатися до польської влади з цього питання з таким ясним повідомленням".

Багато років поляки боролися проти використання таких фраз, як "польські табори смерті", які означають, що Польща, принаймні частково, відповідає за табори, де мільйони людей, переважно євреїв, були вбиті нацистською Німеччиною. Табори були побудовані та експлуатувалися нацистами після вторгнення до Польщі у 1939 році.

Більшість ізраїльських високопосадовців оприлюднили заяви, що засуджують польський законопроект. Зокрема, міністр фінансів країни сказав: "Є одна історична правда, сильна і доведена, і в ній - жахи нацистських гнобителів і тих, хто їм допомагав, включаючи Польщу ".

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин. Згідно з першою, відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, скажімо, пишуть про "польські табори смерті".

Міністерство закордонних справ України заявило, що глибоко стурбоване фактом ухвалення Сеймом Польщі цього закону.

"Хотіли б нагадати авторам проекту цього законодавчого акта, що українці, як і поляки, зазнали надзвичайно великих страждань від тоталітарних режимів в роки Другої світової війни, а також самовіддано боролися за свободу своєї Батьківщини. У цьому контексті надзвичайну стурбованість викликає намір зобразити українців виключно як "злочинних націоналістів" та "колаборантів третього рейху", - йдеться у заяві МЗС.

Повʼязані теми:

Наступна публікація