Колишній король Румунії вперше з 1946 року виступив у парламенті

Колишній король Румунії Міхай I виступив перед парламентом країни: "корона - не символ минулого, а єдине вираження незалежності".

Колишній король Румунії Міхай I
AFP
Міхай I в парламенті 25 жовтня
Колишній король Румунії Міхай I 24 жовтня виступив перед членами парламенту в Бухаресті. Звернення до законодавців відкрило серію святкових заходів з нагоди 90-річчя останнього румунського монарха.

Утім, на урочисте засідання не прийшов ані президент Траян Бесеску, ані прем'єр Еміль Бок.

Король Міхай розкритикував владу Румунії, заявивши, що вони загрузли в демагогії та егоїзмі, та підняв питання відновлення монархії в країні, підкресливши, що "королівська корона не символ минулого, а єдине вираження незалежності. Корона - це вираження історичного продовження державності".

"Я не бачу Румунію сьогодні, як країну, успадковану нами від батьків, але як країну, прийняту як внесок у наших дітей", - уклав король, побажавши країні процвітання, а депутатському корпусу політичної мудрості.

Румунські офіційні особи наполягають, що широке святкування ювілею колишнього короля не означає наміру повернути країну до монархічної форми правління.

Міхай I правив Румунією в роки Другої світової війни. У 1944 році він усунув від влади диктатора Іона Антонеску і вивів країну з союзу з нацистською Німеччиною. Однак в 1947 році комуністи та їхні союзники змусили короля зректися престолу. Він оселився у Швейцарії, пілотував комерційні літаки.

Румунське громадянство Міхаю було повернуто тільки в 1997 році, йому також повернули частину майна і виплатили компенсацію - 30 мільйонів євро.

Читайте також:

Італійське село вирішило оголосити себе князівством

Нащадок останнього імператора Німеччини одружився

Румунія приєднає до себе Молдову та наблизить Україну до ЄС

У Молдові увічнили пам'ять румунського соратника Гітлера

ВідеоКолишній король Румунії вперше з 1946 року виступив у парламенті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: