Румунія приєднає до себе Молдову та наблизить Україну до ЄС

В найближчі 25 років Румунія пообіцяла приєднати Молдову, що, в свою чергу, наблизить Україну до вступу в Євросоюз.

Президент Румунії Траян Бесеску заявив, що Молдова може увійти до складу його країни в найближчі 25 років, що допоможе Україні швидше вступити до ЄС.

Румунський лідер зазначив, що кордон Румунії (і Євросоюзу) пройшов б у такому випадку по Дністру. При цьому, Україна б отримала сильний стимул для подальшої демократизації та інтеграції до Євросоюзу.

Бесеску підкреслив, що Бухарест ніколи не підпише договір про кордон з Молдовою, оскільки це "узаконило би пакт Молотова-Ріббентропа".

Він також повідомив, що не довіряє Москві, оскільки Росія тримає свої війська в Придністров'ї і продовжила термін оренди бази ВМФ у Севастополі до 2042 року. При цьому в Росії, вважає Бесеску, в рівній мірі немає довіри до Бухаресту.

Вихід же військ з Придністров'я румунський президент вважає таким собі тестом, який Москва повинна пройти.

Нині румунські консульства активно видають паспорти громадянам Молдови. За оцінками самого Бесеску, лише цього року мешканці Молдови отримали більше 70 тисяч румунських паспортів. При цьому процес лише прискориться у зв'язку з відкриттям консульств в Бельцах і Кагулі.

Як відомо, в 1918 році Румунія окупувала Бессарабію, але в 1940 СРСР повернув її назад разом з Чернівецькою і частиною Одеської областей України. У Бухаресті, тим не менш, до цих пір дуже популярні промови про відновлення Великої Румунії.

Як повідомлялося, в червні Траян Бесеску вніс на затвердження до парламенту Національну стратегію оборони - документ, в якому йдеться про необхідність виведення російських військ з території Молдови.

У ньому наголошується, що "перебування іноземних військ без згоди країни перебування, поблизу кордонів Румунії, являє собою загрозу національній безпеці".

Читайте також:

Україні не вистачає грошей на безвізовий режим з ЄС

Румунія зізналась, що її не влаштовує російський флот у Криму

На Буковині десятки тисяч осіб мають румунські паспорти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: