Румунський суд визначив переможця президентських виборів

Президентом Румунії став чинний глава держави Траян Бесеску, вирішив Конституційний суд країни після розгляду скарги від опозиційного кандидата.

Конституційний суд Румунії оголосив Траяна Бесеску - чинного главу держави - переможцем другого туру президентських виборів, який пройшов 6 грудня.

Рішення суду ґрунтувалося на повторній перевірці 138 тисяч виборчих бюлетенів. Бесеску на виборах набрав 50,33% голосів виборців, а його суперник Мірча Джоне - 49,67%. Опозиція заявила про масові фальсифікації та опротестувала результати голосування.

Представники Соціал-демократичної партії заявили, що "румуни голосували за Джоане, проте державний апарат Траяна Бесеску намагається зробити його президентом за допомогою шахрайства". На підтвердження своєї версії вони наводили результати exit-polls, відповідно до яких перемогу отримав Джоане.

Нагадаємо, одразу після завершення голосування президентом оголосили себе обидва кандидати.

Але перерахунок голосів підстав для анулювання або перегляду підсумків виборів не виявив, що дозволило суду затвердити остаточний результатів виборів.

Мірча Джоане вже визнав свою поразку. "Я підкоряюся рішенню суду і вже подзвонив президентові Траяну Бесеску і побажав йому успіхів під час нового президентського терміну", - заявив Джоане, але при цьому додав, що "боротьба за правду триватиме".

Читайте також:

Опозиція Румунії заявила про фальсифікацію на виборах

На виборах у Румунії переміг чинний президент

На виборах у Румунії президентом оголосили себе обидва кандидати

У Румунії тисячі службовців провели протест проти низьких зарплат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: