Лужков звинуватив Медведєва в політичному переслідуванні

Лужков звинуватив Медведєва в політичному переслідуванні

Юрій Лужков

Екс-мер Москви Юрій Лужков звинуватив Дмитра Медведєва в переслідуванні і пообіцяв повернутися до Росії, щоб захистити свою честь.

Колишній мер Москви Юрій Лужков не хоче повторити долю екс-глави ЮКОСа Михайла Ходорковського, але збирається повернутися до Росії.

"Так, я повернуся для того, щоб захищати свою честь", - сказав Лужков в інтерв'ю газеті "Известия", коментуючи його виклик на допит у справі Банку Москви.

"Моя честь перебуває під обстрілом і під переслідуванням влади", - додав він.

Лужков не виключає, що керівництво країни через рік після відставки почало переслідувати його за особистим дорученням президента Дмитра Медведєва.

"Я знаю, що, скоріш за все, все це відбувається з відома президента. І це вже політична справа. У нас в Росії знову повернулися політичні справи. Ось про що треба говорити. Це ж страшно. У країни, яка 20 років мучиться в переході на демократичні основи і ринкові принципи, знову повернулися політичні справи", - наголосив він.

Відповідаючи на звинувачення на свою адресу з боку глави адміністрації президента, екс-градоначальник пообіцяв засудити Сергія Наришкіна (він заявив, що відставка Лужкова була пов'язана з вкрай неефективним управлінням містом та "позамежним рівнем корупції, допущеної Лужковим та його оточенням").

"Про ефективність управління Москвою судити не Наришкіну, а москвичам, які неодноразово обирали свого мера переважною кількістю голосів на альтернативних виборах. Від керівництва країни, ні від Єльцина, ні від Путіна, ні від Медведєва, я жодного разу не отримував зауважень з приводу управління містом. А буквально незадовго до моєї відставки президент Медведєв нагородив мене вдячністю. Я залишаю на совісті Наришкіна цю заяву", - заявив Лужков.

"Що стосується позамежного рівня корупції, "допущеного Лужковим та його оточенням", то, відповідаючи на цю претензію, яка народилася більше ніж через рік після моєї відставки, я подаю до суду з позовом про наклеп", - повідомив він.

"Це наша президентська влада, після мого виступу на радіо "Свобода", коли я оцінив для країни перспективи прем'єрства нашого чинного президента як погані, неприйнятні для держави, - вона вирішила показати, хто в домі господар. Усе зрозуміло", - пояснив Лужков.

"Кудрін, до речі, вважає так само, як і я, - зазначив колишній столичний мер. - Але йому не пред'являються такі претензії. Знаєте чому? Він - свій".

Нагадаємо, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін відмовився працювати в уряді майбутнього прем'єра Медведєва, однак він пояснив це незгодою з бюджетною політикою держави. Після цього Кудрін був звільнений з усіх державних посад, причому попередньо Дмитро Медведєв публічно вишпетив його за порушення субординації.

24 жовтня стало відомо, що Лужкова викликали на допит у справі про розкрадання в Банку Москви. Лужков повідомив, що не може прийти в призначений термін, оскільки перебуває на науковці конференції за кордоном.

Читайте також:

Юрія Лужкова викликали до Росії на допит

Брата дружини Лужкова визнали винним у шахрайстві і дали три роки

Ходорковський відсидів вісім років

Міністр фінансів Росії пішов у відставку через небажання працювати з Медведєвим

Повʼязані теми:

Наступна публікація