Масштабні російські військові навчання зіпсували сезон білоруським грибникам

У країни сподіваються, що армійці РФ поїдуть уже у вересні.

У Білорусі стартували спільні з Росією військові навчання "Захід-2017". За їхньою легендою, західна частина Білорусі оголошена ворожою державою під назвою "Вейшнорія", йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ця агресивна країна за підтримки НАТО буцімто збирається захопити всю територію Білорусі. Російські генерали запевняють, що навчання оборонні, однак у сценарії є нібито прорив через країни Балтії коридором до Калінінградської області. За офіційними даними, у маневрах будуть задіяні більше 10 тисяч військових і 250 танків.

ВідеоРосія та Білорусь розпочали військові навчання поблизу кордонів України та НАТО

Масштабні військові навчання вже зіпсували врожайний сезон для місцевих грибників – у лісах поблизу полігонів їх зупиняють і забороняють ходити армійці. У селі Верайці грибники бачили, як з десяток ешелонів російської важкої техніки розванатажили лише на їхньому вокзалі. "Багато. Дуже. Кілька ешелонів", - кажуть місцеві жителі.

Неподалік журналісти натрапляють на блокпост, де місцевих пропускають, а українців довго перевіряють, а потім виводять під конвоєм. Жителі прилеглих селищ зізнаються, що російське озброєння стоїть у них уже з місяць, а от чи планує забиратися після маневрів – невідомо. Тим часом офіційні представники Мінська запевняють, що росіяни поїдуть до 30 вересня.

Як уже повідомлялося, у Білорусі починаються спільні з Росією військові навчання "Захід-2017". Вони відбудуться на території цієї країни та Калінінградської області Росії - біля кордонів України та східних рубежів НАТО. В РНБО України заявляють, що реальна кількість учасників - до чверті мільйона військовослужбовців. А російський політтехнолог Станіслав Бєлковський вважає, що Путін занурився у філософію гібридної війни. "Це просто демонстрація м'язів, значення якої не варто перебільшувати", - каже експерт.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Залиште свій коментар