На Красну площу в Москві вивели танки Червоної Армії

Дата публікації
Перегляди
2518
Поділитись:
WhatsApp
Viber

У Москві відтворили легендарний парад 7 листопада 1941 року, який провів Сталін для зміцнення морального духу Червоної Армії.

На Красній площі в Москві пройшов урочистий марш на честь 70-річчя легендарного параду 1941 року. У ньому взяли участь близько семи тисяч людей і кілька десятків одиниць військової техніки часів Великої Вітчизняної війни.

Учасники спробували якомога точніше відтворити усі деталі параду 70-річної давнини.

Головними глядачами свята стали ветерани війни. Вони проїхали перед учасниками ходи на раритетних автомобілях УАЗ. У параді також брали участь танки Т-37, Т-60 1937 і 1939 років, системи залпового вогню "Катюша".

Також проїхала історична група з тачанками. Усі військовослужбовці були у формі і зі зброєю зразка 1941 року. Бруківкою Красної площі промарширували близько 900 військовослужбовців Внутрішніх військ МВС Росії.

Вони пронесли 20 прапорів військових частин, які брали участь в обороні Москви 70 років тому.

Також маршем пройшла рота Почесної варти трьох видів Збройних сил, а до складу зведеного оркестру Московського гарнізону були включені 60 військових музикантів з військових оркестрів Внутрішніх військ МВС Росії.

Парад 7 листопада 1941 року за силою впливу на хід подій прирівнюється до важливої військової операції. Саме на цей день з нагоди запланованого захоплення Москви гітлерівською Німеччиною було призначено урочисте проходження по Красній площі німецьких військ. Військовий парад радянських військ було вирішено провести для зміцнення морального духу. Прямо з параду на головній площі країни бійці Червоної Армії вирушали на фронт.

Тоді парад тривав всього 25 хвилин. У святковий день на Москву не було скинуто жодної бомби.

Для захисту параду з повітря з фронту були зняті 550 винищувачів. Оскільки військ для параду не вистачало, до Москви були стягнуті підрозділи з фронту, курсанти, кавалеристи. У ніч на 7 листопада за вказівкою Сталіна кремлівські зірки були розчохлені та засвічені, було зняте маскування з мавзолею Леніна.

Читайте також:

Севастополем вже роз'їжджає "Сталінобус"

Кандидат в президенти США злякалась "підйому СРСР", забувши, що він розпався

У винищувача відмовив двигун над Красною площею в Москві

На Хелловін в центрі Уфи "воскресили" Леніна

На Красну площу в Москві вивели танки Червоної Армії

На Красну площу в Москві вивели танки Червоної Армії

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2518
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація