У винищувача відмовив двигун над Красною площею в Москві

Повітряна частина Параду Перемоги в Москві пройшла не так гладко, як планувалося: один з МіГ-29 здійснив політ лише на одному двигуні.

Під час Параду Перемоги 9 травня над Красною площею у Москві у винищувача МіГ-29 відмовив двигун.

За даними журналістів, командуванню російського Міноборони про цей інцидент не було повідомлено. Відомо про подію стало з розшифровки радіообміну диспетчера та групи літаків, які брали участь у параді.

Вже після того, як одна з кількох груп авіації залишила Красну площу, льотчик (позивний 025, швидше за все, командир всієї групи) попросив для пари з позивними 023 і 024 ешелон нижче основної групи, пояснивши, що один з літаків йде з одним двигуном. Через деякий час диспетчер запитав: "Причина відмови?" - на що льотчик (позивний 024) відповів: "На землі" (тобто розбиратися після посадки). Незабаром пілот уточнив: "Другий движок на малому газі, скинь обертів".

Тобто фактично льотчик доповів диспетчеру, що отримав сигнал бортової системи контролю "Скинь обертів". Причиною видачі такого сигналу (це інформація, яку чує тільки пілот в кабіні літака) може бути стружка в маслі або тиск масла нижче норми в двигуні літака. Через кілька секунд сигнал може знятися. Але якщо він не припиняється, за інструкцією льотчик повинен перевести двигун на малі обороти або вимкнути його взагалі, що він і зробив. На думку експертів, відмова стався на винищувачі МіГ-29 з Липецького центру ВПС або в момент проходу над площею, або невдовзі після нього.

Дмитро Мєдвєдєв на параді в Москві
Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв на параді в Москві
Один з експертів в галузі експлуатації літаків-винищувачів пояснив, що льотчик правильно не став піднімати паніку.

"Якби це була реальна і раптова відмова двигуна в щільному бойовому порядку (1х1 м), про які напередодні 9 травня розповідали у всіх ЗМІ, то найбільш ймовірно могло статися зіткнення літаків з подальшим негативним сценарієм. Якщо ж це який-небудь збій програми паливної чи іншої автоматики, то нічого страшного, є другий двигун – витягне", - зазначив фахівець.

Ймовірно, через цей інцидент повітряна частина Параду Перемоги в Москві пройшла не так гладко, як планувалася і якою її побачили глядачі на землі. Повітряну частину параду відкрили 10 вертольотів Мі-8. За ними слідували 6 вертольотів Мі-28Н "Нічний мисливець" і 6 Мі-24. Одночасно з цією групою вище і трохи в стороні пройшли 11 штурмовиків Су-25 і 12 винищувачів МіГ-29 побудовою у вигляді числа 65 (на честь 65-річчя Перемоги).

Читайте також:

Під час параду в Харкові танки зіпсували асфальт

Російські винищувачі відновлять тренування в Криму

Російський "винищувач з людським інтелектом" здійснив другий політ

Над Критом зіткнулися два британські штурмовика

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: