Надуті щоки. Як російська влада відреагувала на нові санкції від США щодо РФ

Санкції від США тільки наблизять повернення окупованого Криму до складу України.

США знову ввели санкції проти Російської Федерації, значно розширивши список. Зокрема, посилили санкції проти 34 осіб, а також у списку з'явилися нові 20 компаній, з них 14 розташовані в окупованому Криму.

У списку США виявилися і представники самопроголошених республік на Донбасі — представник ЛНР Владислав Дейнего, "глава МЗС ДНР" Олександр Кофман,"прем'єр-міністр ЛНР" Василь Нікітін та інші. Не обійшлося і без українських екс-чиновників — екс-міністра освіти і науки Дмитра Табачника і колишнього глави МВС України Віталія Захарченка.

Такий крок Вашингтона пов'язаний з тим, щоб Москва почала виконувати Мінські зобов'язання. Директор OFAC Джон Сміт заявив, що "вкрай важливо, щоб Росія здійснила кроки, необхідні для виконання її зобов'язань мінським угодам, та забезпечити мирне вирішення конфлікту в Україні".

Вкрай важливо, щоб Росія зробила кроки, необхідні для забезпечення мирного вирішення конфлікту в Україні
Директор OFAC Джон Сміт

Російська влада, сприйняли такий крок як "недружній" та який має "руйнівну дію". Пресс-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія негайно відповість "можливими контрзаходами".

Глава Мінекономрозвитку Росії Олексій Улюкаєв підтримав ідею Кремля і заявив, що вплив санкцій на економіку РФ мінімальний. Він заявив, що "звичайною практикою є симетрична відповідь в таких випадках, якщо відбуваються недружні дії якоїсь сторони, то на них зазвичай відповідають. Тому напевно нормальною була б якась наша реакція".

Представники бойовиків також відреагували на санкції. За словами "голови народної ради ЛНР" Олексія Карякіна, "якби вони (США - ред.) там не "старалися", ми робимо все можливе, щоб Донбас жив у мирі та спокої". Саме таким, Олексій Карякін, бачить "мир і спокій".

Найгучнішим стало включення до "чорного" списку "Яндекс.Деньги" - 75% компанії належить Ощадбанку, який також під санкціями.

У свою чергу, на офіційній сторінці Яндекс.Гроші в Facebook з'явилася заява: "Невелике оголошення для всіх, хто за нас хвилюється (дякуємо вам!): у санкційний список OFAC потрапили дочірні компанії тих підприємств, які були включені в нього раніше – Ощадбанку (нашого акціонера), ВТБ, Ростеха та інших. Самі санкції забороняють діяльність по залученню різних видів фінансування із США, таких, як позики і випуск облігацій — Яндекс.Гроші цю діяльність не ведуть".

Росія, своєю чергою, знову вирішила "пригрозити" і ввести відповідні санкції проти Заходу.

У нас працюють деякі американські компанії, для яких ці санкції будуть дуже чутливі
Заступник голови Держдуми з економічної політики Михайло Ємельянов

Перший заступник голови комітету Держдуми з економічної політики, інноваційного розвитку і підприємництва Михайло Ємельянов заявив "у нас працюють деякі американські компанії, для яких ці санкції будуть дуже чутливі. Це стосується, насамперед, аудиторських компаній, компаній фінансового сектора і, відповідно, Coca-Cola. Давно обговорюється введення акцизів на шкідливі напої, це не буде безпосередньо стосуватися Coca-Cola, але компанія серйозно постраждає".

Також депутат зазначив, що першочергово необхідно обмежити роботу американських платіжних систем, щоб не поповнювати скарбничку США: "Потрібно обмежити Visa і MasterCard, це може досягати 4 млрд дол. у рік для американців, це теж відчутно".

Голова комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков вважає, що "США ввели нові санкції проти Росії, щоб ні у кого не залишилося сумнівів стосовно дійсних намірів адміністрації американського президента Барака Обами".

Санкції від США тільки наблизять повернення окупованого Криму до складу України
Посол України в США Валерій Чалий

Прогнози експертів різняться. Одні вважають, що ніяких "страхітливих" санкцій від США не з'явилося і економіка РФ залишиться на колишньому рівні, інші ж дотримуються думки, що блокування банків та їхніх дочірніх підприємств вплине на потік іноземних інвестицій і різко позначиться на економіці Росії.

Як повідомив посол України в Сполучених Штатах Валерій Чалий, Україні це тільки "на руку". За його словами, санкції від США тільки наблизять повернення окупованого Криму до складу України. Чим більше санкцій - тим більше проблем буде відчувати Росія. Чалий зазначив, що таким чином, у влади Росії виникне безліч проблем з "стратегічно важливим півостровом".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: