Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нетаньягу скасував голосування щодо скандальних ізраїльських поселень в Палестині

Таке рішення прем'єр ухвалив, щоб уникнути конфлікту з США.

Ізраїльська влада відтермінувала голосування щодо ізраїльських поселень у Палестині на вимогу прем'єр-міністра країни Біньяміна Нетаньягу, яке мало відбутися сьогодні в середу, 28 грудня.

Ханан Рубін, член ізраїльського комітету, який мав проводити голосування, та член ради Єрусалиму повідомив, що таке рішення прем'єр зробив, щоб уникнути конфлікту зі Сполученими Штатами, передає AFP.

"Спікер нам повідомив, що голосування відклали на вимогу прем'єр-міністра, щоб ми могли уникнути конфлікту з американською владою перед прийдешньою промовою Керрі", — сказав Рубін. 

Голосування щодо поселень в Ізраїлі прибрали з порядку денного після ухвалення на Радбезі ООН минулого тижня резолюції, яка вимагає припинення поселень, та перед промовою держсекретаря США Джона Керрі, також запланованої на середу.

Рубін, своєю чергою, додав, що комітет планував проголосувати за дозвіл для 492 поселень у Рамат Шломо та Роматі, що на сході здебільшого палестинського Єрусалиму. 

Поки що невідомо, коли відбудеться це голосування.

Нагадаємо, у п'ятницю, 23 грудня, на Радбезі ООН 14 країн, в тому числі Україна, ухвалили резолюцію, згідно із якою ізраїльські поселення в Палестині, зокрема в східному Єрусалимі, визнаються незаконними. Тільки одна країна, США, утрималася, хоча й могла накласти вето.

Це голосування викликало хвилю обурень в ізраїльському уряді, зокрема прем'єр Нетаньягу відкликав послів у країнах-авторів резолюції, та обмежив відносини з країнами, що голосували за

Згодом Нетаньягу повідомив, що не дослухатиметься до резолюції. 

США, за словам Керрі, утрималися від голосування, бо хотіли підтримати збереження мирного діалогу в палестино-ізраїльському конфлікті.

Залиште свій коментар

Вибір редакції