Норвезький терорист Брейвік вважає психлікарню гіршою за смерть

Норвезький терорист Брейвік вважає психлікарню гіршою за смерть

Вбивши 77 людей, Брейвік вважає себе "серйозним політичним діячем" / Фото: AFP

Андерс Брейвік не хоче, щоб його вважали божевільним: вбивця 77 людей називає себе "політичним активістом".

Норвезький терорист Андерс Брейвік, жертвами якого влітку 2011 року стали 77 людей, написав відкритого листа до ЗМІ. В ньому він називає себе "політичним активістом" і стверджує, що лікування у психлікарні – гірше за смерть.

"Відправити політичного активіста на лікування в психіатричну лікарню - це більш жорстоко, ніж вбити його! Така доля гірше за смерть", - написав Брейвік.

На думку терориста, він повністю здоровий психічно, а висновок лікарів лише покликаний дискредитувати його дії.

Зокрема, пише Брейвік, якщо його визнають божевільним, його 1500-сторінковий маніфест про необхідність боротьби з мультикультуралізмом не буде сприйматися як серйозна політична заява.

"Це було б максимально принизливо", - резюмував він.

За словами Брейвіка, він має намір домагатися того, щоб суд, який розпочнеться 16 квітня, визнав його психічно здоровим і судив за скоєння теракту.

Сам лист, який опублікувала Verdens Gang, містить 38 сторінок. Повідомляється, що Брейвік почав писати його у відповідь на перший звіт психіатрів, які визнали його неосудним і наполягають на примусовому лікуванні.

Висновки повторної психіатричної експертизи мають бути оприлюднені 10 квітня.

Якщо суд Осло визнає Брейвіка божевільним, його чекає безстрокове лікування в психіатричній клініці. Якщо Брейвіка визнають осудним, йому загрожує до 21 років позбавлення волі.

Нагадаємо, Брейвік був затриманий 22 липня на острові Утойя, де він відкрив стрілянину по підлітках в молодіжному таборі правлячої Робочої партії Норвегії. За кілька годин до цього Брейвік підірвав 500-кілограмову бомбу в урядовому кварталі Осло.

В результаті двох терактів загинули 77 людей - вісім в столиці Норвегії і ще 69 під час бійні на острові. На допитах Брейвік одразу у всьому зізнався, проте відмовився визнати себе винним: за його словами, влаштована ним бійня була необхідна для того, щоб "врятувати Норвегію і Європу від мусульман і мультикультуралізму".

Повʼязані теми:

Наступна публікація