Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Орбан оголосив про завершення "ери газової монополії" Росії в Угорщині

Будапешт планує покривати половину потреб в імпорті блакитного палива за рахунок поставок з Румунії,

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про "завершення ери російської газової монополії в Угорщині". Відповідну заяву Орбан зробив у п'ятницю, 9 лютого, в Будапешті після зустрічі з прем'єр-міністеркою Сербії Аною Брнабич.

Угорський прем'єр вказав, зокрема, на поступ у реалізації двосторонньої угоди з Румунією з метою поставок румунського газу до Угорщини. Цей проект дозволить Будапешту в майбутньому купувати понад 4 мільярди кубічних метрів румунського газу на рік. Як зазначив Орбан, очікується, що блакитне паливо з сусідньої країни в 2021-22 роках забезпечуватиме понад 50 відсотків потреб в імпорті газу Угорщини.

Він наголосив, що реалізація домовленостей ставить Угорщину в значно краще "геостратегічне становище". Крім того, це означатиме також "цілком нову ситуацію не лише для Угорщини, а й для регіону". Орбан також уточнив, що угорська частина газопроводу вже збудована, а румунська гілка ще зводиться.

На сьогодні Угорщина практично повністю залежить від російських поставок газу та нафти. Крім того, російські компанії займаються спорудженням єдиної в Угорщині АЕС.

Раніше заступник міністра економіки Грузії Георгій Чіковані заявив, що 2018 року Грузія не планує купувати газ у Росії, бо постачатиме його з Азербайджану. "Не можна сказати, що нам не вистачає грошей на купівлю російського газу. В будь-якому випадку, грошова винагорода досить велика. Грузії просто не потрібен російський газ, оскільки цілком вистачає азербайджанського", - сказав заступник міністра. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції