Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламент Греції відмовився відокремлювати церкву від держави

Місцеві священники, як і раніше, одержуватимуть зарплати з бюджету.

Церква Греції залишатиметься державною після того, як у парламенті країни провалилася спроба відокремити релігійне об’єднання та зупинити фінансування його служителів.

Ініціатором зміни стала ліва партія "Сіріза". Вона хотіла переглянути роль церкви в житті держави та довести до остаточного завершення процес відокремлення. Однак ліберально-консервативна партія "Нова демократія" виступила проти цього, а оскільки саме в неї зараз більшість у законодавчому органі країни, ініціатива лівих зазнала фіаско.

Де-факто православна церква Греції вже відокремлена від держави, однак представники духовенства досі отримують державні зарплати та номінально вважаються державними службовцями.

Як повідомлялося, в листопаді представники Православної церкви України повернулись з великого паломництва по Греції, де побували вперше після визнання місцевою Елладською церквою. По святих місцях українці мандрували протягом тижня.

Відео Елладська церква першою визнала самостійність і незалежність Православної церкви України

Сталося це під час засідання Архієрейського собору в Афінах. У січні 2019 року Православна церква України отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха. І відтоді очікувала на визнання з боку інших церков. Як все відбулося та яке значення це визнання має для ПЦУ – дивіться далі.    

Елладська церква першою визнала самостійність і незалежність Православної церкви України

Залиште свій коментар

Вибір редакції