Перемовини щодо Brexit зайшли у глухий кут – Мей

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прем’єрка Великої Британії виступила зі спеціальним посланням після саміту з лідерами країн-членів ЄС у Зальцбурзі.

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що перемовини щодо виходу її країни зі складу Європейського союзу зайшли у глухий кут.

Про це вона розповіла у своєму спеціальному посланні після візиту до Зальцбургу на зустріч із лідерами країн-членів ЄС.

"Вчора Дональд Туск зазначив, що наші пропозиції можуть підірвати єдиний ринок. Він не пояснив, чому саме не надав альтернативну пропозицію. Отже, ми зайшли у глухий кут", - зазначила Мей.

За її словами, досі лишається дві основні проблеми у перемовинах з ЄС – економічні відносини та кордон між Ірландією, яка є членом ЄС, та Північною Ірландією, яка входить до складу Великої Британії.

Очільниця британського уряду зазначає, що ЄС прагне залишити Північну Ірландію у митному союзі ЄС, що фактично відділить її від Великої Британії.

"Як я вже сказала, це неприйнятно. Ми ніколи не погодимось на це. Це означало б розділення нашої країни", - підкреслила Мей.

Крім того, вона також вкотре нагадала, що відхиляє ідею проведення у країні другого референдуму щодо Brexit.

"Референдум був найбільшим демократичним процесом, який коли-небудь відбувався у цій країні. Заперечування його легітимності або перешкоджання його результату загрожує суспільній довірі до нашої демократії. Ось чому протягом більше двох років я працюю удень та вночі, щоб досягти угоди, яка передбачає, що Велика Британія вийде з ЄС. Я працюю, щоб вести людей за собою навіть тоді, коли це не завжди здавалося можливим. Ніхто не хоче хорошої угоди більше, ніж я. Але ЄС має чітко зрозуміти: я не скасую результати референдуму. Я також не розділятиму свою країну", - підсумувала Мей.

Як повідомлялося, на саміті у Зальцбурзі 18-20 вересня прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей запропонувала лідерам ЄС зосередитися на досягненні угоди щодо Brexit протягом наступних двох місяців та заявила, що переговори після виходу Британії з ЄС не будуть продовжені. У самому Євросоюзі рішуче відкинули план Мей і зазначили, що він навряд чи буде реалізований.

Нагадаємо, що Велика Британія офіційно вийде зі складу Євросоюзу наприкінці березня 2019 року. Після цього між Лондоном і Брюсселем протягом 21 місяця діятиме перехідний період, у ході якого британська сторона не зможе брати участь в ухваленні рішень, але продовжить дотримуватися правил Євросоюзу, сплачувати внески до бюджету і визнавати рішення суду ЄС. Крім того, Лондон залишиться учасником загальноєвропейського ринку і митної угоди.

Відео Британці вийшли на масовий мітинг проти Brexit

Вийти не можна залишитися. Противники виходу Британії з ЄС пройшли маршем центральними вулицями Лондона – до будівлі парламенту. Марш приурочили до другої річниці так званого Brexit, коли країна проголосувала за від’єднання. Опоненти виходу Британії вимагають провести новий референдум щодо умов розлучення між королівством та ЄС. Офіційна дата від’єднання Сполученого Королівства – це 29 березня 2019 року. Але до цього часу Лондону і Брюсселю слід домовитися, якими будуть їхні економічні відносини після цього історичного кроку.

Британці вийшли на масовий мітинг проти Brexit

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції