Перший евакуаційний рейс доставив понад 200 афганців у США: серед них - діти і немовлята

Перший евакуаційний рейс доставив понад 200 афганців у США: серед них - діти і немовлята

Візовий центр США при посольстві Сполучених Штатів Америки в Кабулі, Афганістан / Фото: Associated Press

Адміністрація Байдена назвала операцію з вивезення афганців у США Притулок союзників (Allies Refuge).

На територію США прибула перша група афганців, які працювали разом з американськими військовими в Афганістані. Таким чином, Вашингтон напередодні завершення виведення свого військового контингенту з афганської території розпочав евакуацію місцевих жителів, які працювали на американську армію і не бажають залишатися на батьківщині після виведення звідти військових США.

Про це повідомляє Associated Press у п'ятницю, 30 липня.

Зазначено, що сьогодні вночі евакуаційний рейс приземлився на авіабазі Форт-Лі в штаті Вірджинія, недалеко від Вашингтона. Він доставив 221 людину, в тому числі 57 дітей і 15 немовлят.

"Сьогодні - важливий етап: ми продовжуємо виконувати обіцянку, зроблену тисячам афганцям, які працювали пліч-о-пліч з американськими військовими і дипломатами протягом останніх 20 років в Афганістані", - йдеться в заяві президента США Джо Байдена.

Нагадаємо:

  • Напередодні конгрес США переважною більшістю голосів ухвалив закон, який дозволить видати додаткові 8 тисяч спеціальних віз громадянам Афганістану і виділити 500 млн доларів. Загалом планується евакуювати близько 2,5 тисяч афганців, які співпрацювали з американською владою, а також їх сім'ї. Адміністрація Байдена назвала операцію з вивезення афганців у США Притулок союзників (Allies Refuge). Операція отримала широку підтримку в конгресі від республіканців і демократів.
  • Ситуація в Афганістані стала особливо напруженою після того, як 1 травня США та країни НАТО почали офіційний вивід війська з афганської території.
  • Талібан заявив, що контролює 90% афганського кордону. За словами представника руху Забіуллу Муджахеда рух повністю контролює кордони Афганістану з Таджикистаном, Узбекистаном, Туркменістаном та Іраном.
  • Тим часом США вивели з Афганістану 95% своїх військ.
  • Президент Афганістану Ашраф Гані обіцяє, що рух "Талібан" буде здолано протягом трьох місяців і ситуація в країні повернеться під контроль.

В Афганістані продовжується наступ терористів

В Афганістані продовжується наступ терористів

Повʼязані теми:

Наступна публікація