Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Польща хоче відмовитися від продовження контракту з "Газпромом"

За чинним контрактом Росія постачає до Польщі 10,2 мільярда кубометрів газу щорічно до 2022 року.

Польща має намір відмовитися від продовження довгострокового контракту з "Газпромом", який закінчується в 2022 році.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на представника польського уряду з питань розвитку стратегічної енергетичної інфраструктури Петра Наімского.

Термінал зрідженого природного газу, котрий побудований в Польщі, дозволить Варшаві імпортувати до 5 мільярдів кубометрів газу в рік. У планах польських властей також будівництво до 2022 році газопроводу в Північному морі, який дозволить отримувати через Данію і Балтійське море норвезький газ. Пропускна спроможність газопроводу складе 10 мільярдів кубометрів газу в рік.

За чинним контрактом Росія постачає до Польщі 10,2 мільярда кубометрів газу щорічно до 2022 року на умовах "бери або плати". Загальне споживання Польщі становить близько 14 мільярдів кубометрів.

До 2012 року середня ціна на газ "Газпрому" для Польщі складала близько 550 доларів за тисячу кубометрів. Згодом вартість була знижена на 15 відсотків, проте все одно залишилася однією з найвищих в Європі.

У 2011-2012 роках "Газпром" погодився після тривалих переговорів знизити для ряду європейських партнерів контрактні ціни на газ в середньому на 10 відсотків. Серед інших знижки отримали французька GDF Suez, німецька Wingas, словацька SPP, турецька Botas, італійські Edison і Sinergie Italiane і австрійська Econgas. Причиною для такого кроку стало здешевлення газу на ринку за рахунок розширення видобутку в США.

Нагадаємо, що Україна може отримати 50 мільярдів доларів від російського "Газпрому" після задоволення позову "Нафтогазу" в Стокгольмському арбітражі. Про це заявив директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Раніше в квітні Господарський суд Києва відхилив заяву "Газпрому" про оскарження рішення Антимонопольного комітету України про накладення штрафу. Нагадаємо, АМКУ оштрафував російського газового монополіста на 85 млрд грн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції