Протести в Іраку. Після понад 100 загиблих уряд погодився виконати вимоги мітингарів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Під час протестів поранень зазнали понад 6 тисяч людей.

В результаті протестів в Іраку, під час яких загинули понад 100 людей, місцева погодилася виконати умови мітингарів і запускає перший етап програми боротьби з бідністю і безробіттям.

Про це повідомляє інформаційне агентство "Анадолу".

Уряд вирішив розділити програму боротьби з бідністю на кілька етапів. Перший, який вже розпочався,  передбачає виділення земельних ділянок та житла сім'ям з низьким рівнем доходу, фінансову підтримку 150 тисячам безробітних (протягом трьох місяців буде виплачуватися допомога у розмірі 147 доларів), а також розподіл протягом найближчого місяця 17 тисяч ділянок у районі міста Басра.

Також влада ухвалила рішення  підготувати та реалізувати національну програму переселення, що охоплює будівництво 100 тисяч будинків по всій країні.

На акції протесту люди вийшли через безробіття, корупцію у владі та низьку якість суспільних послуг. Серед протестувальників превалює молодь. Демонстрації відбуваються переважно в Багдаді та на півдні Іраку.

Аби протидіяти їм, влада країни заблокувала доступ до інтернету та запровадила комендантську годину. До протестувальників звернувся прем'єр-міністр Адель Абдул Махді із запевненнями, що керівники держави чують вимоги активістів. Останніх він закликав розійтися по домівках.

У п'ятницю вперше від моменту початку протестів виступив аятолла Алі ас-Сістані - найвпливовіша духовна особа серед іракських шиїтів. Він розкритикував іракську владу і закликав зупинити безлади на вулицях Іраку.

Відео Антиурядові протести в Іраку: кількість загиблих зросла до 93

Поранених - понад чотири тисячі. Силовики стріляють просто у протестувальників. У країні поновилися демонстрації після скасування комендантської години. Уночі, через обмеження, після чотирьох днів протестів, люди розійшлися. Зранку комунальники в Багдаді розчищали вулиці й дороги після протестів.  

Антиурядові протести в Іраку: кількість загиблих зросла до 93

Залиште свій коментар

Вибір редакції