Путін дозволив росіянам голосувати на виборах дистанційно

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вибори проводитимуть електронно і поштою.

У Росії відтепер громадяни можуть голосувати на референдумах і виборах дистанційно, зокрема, поштою або через Інтернет. Відповідний закон підписав президент РФ Володимир Путін.

Про це повідомляє сайт Кремля.

Законом, зокрема, запроваджується поняття "дистанційне електронне голосування". Воно передбачає волевиявлення без використання паперового бюлетеня, але з використанням комп'ютерних програм.

Також поправки передбачають можливість дострокового голосування на всіх рівнях виборів. Достроково дозволять голосувати виборцям, які проживають у віддалених регіонах, де немає приміщень для голосування і є проблеми із транспортом. 

Документ було внесено до російської Держдуми 13 травня і того ж дня він пройшов усі три читання в Нижній палаті парламенту РФ, а вже за тиждень його ухвалила Рада Федерації.

У російському уряді пояснили ці зміни запровадженими обмеженнями через пандемію коронавірусу. Оскільки невідомо, скільки триватимуть обмеження.

Водночас, як пише російське "РБК" з посиланням на главу думського комітету з держбудівництва та законодавства Павла Крашеніннікова, закон не будуть застосовувати щодо голосування за поправки до Конституції, серед яких і "обнулення" президентських термінів Володимира Путіна.

Нагадаємо, що голосування планували провести 22 квітня, проте через пандемію його відтермінували.

Залиште свій коментар

Вибір редакції