Путін переговорив із Меркель щодо постачання газу до Європи територією України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дія нинішнього 10-річного контракту завершується наприкінці грудня.

Президент Росії Володимир Путін телефоном переговорив із канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Одна з тем розмови – майбутнє постачання російського газу до Європи територією України. Адже дія нинішнього контракту, укладеного 10 років тому, завершується в грудні, а нову угоду ще не підписали.

"У зв'язку з проведенням сьогодні в Брюсселі чергового раунду тристоронніх міністерських консультацій Росія-ЄС-Україна відбувся обмін думками щодо продовження транзиту російського газу через територію України в Європу після закінчення в кінці 2019 року строку дії відповідного контракту", - ідеться в повідомленні пресслужби Кремлі.

Інших подробиць розмови там не розповіли.

Контракт на транзит російського газу територією України до Європи був укладений 10 років тому. Його дія завершується 31 грудня 2019-го. В укладанні нової угоди зацікавлені всі сторони, проте до остаточної згоди ще не дійшли: Росії потрібно заробляти гроші й без транзиту українською територією вона поки що не обійдеться, Європі потрібен газ, а Україна на транзиті щороку заробляє близько 3 млрд доларів.

У понеділок, 28 жовтня, у Брюсселі відбувається черговий раунд переговорів між Україною, Росією та ЄС.

Залиште свій коментар

Вибір редакції