Росія скоротила військовий бюджет на 20% під тиском санкцій - SIPRI

Дата публікації
Перегляди
2928
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія скоротила військовий бюджет на 20% під тиском санкцій - SIPRI

Військові видатки зменшилися на 20%.

Росія вперше від 1998 року скоротила військові видатки на 20%.

Про це йдеться у доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження миру (SIPRI) за 2017 рік, передає Радіо Свобода.

Дослідники вказують на те, що попри військові дії в Україні та Сирії Кремль був змушений скоротити військові видатки через глибоку економічну рецесію. Спад економіки почався ще у 2014 році через падіння цін на нафту та посилився під впливом санкцій західних країн через збройну агресію Росії проти України. Під тиском всіх цих факторів Росії довелося урізати військовий бюджет на майже 14 мільярдів доларів.  

Натомість видатки інших країн, які є лідерами за видатками до військового бюджету, і надалі збільшились. Розміри військових асигнувань у США, Китаї та Саудівській Аравії у 2017 році досягли максимальних значень після завершення "Холодної війни", йдеться у доповіді дослідників. Через це Саудівська Аравія змістила Росію на третьому місці у рейтингу.

Країни-члени НАТО у Центральній та Західній Європі через загрозу, що зростає з боку Росії, збільшили військові видатки у 2017 році на 12% та 1,7% відповідно. Так, загальна сума витрат на оборону у 29 країн-членів НАТО склала 900 мільярдів доларів - це 52% від світових видатків.

Вчені стверджують, що у дослідженні можуть бути неточності, оскільки воно ґрунтується виключно на офіційно задекларованих видатках. Оскільки частина витрат у Росії здійснюється через сумнівні структури найманців, такі як-от так звана "приватна військова компанія Вагнера", реальні видатки можуть бути більшими. До того ж військовий бюджет РФ також має значну кількість витрат із грифом "таємно", доступ до яких отримати наразі неможливо.

Нагадаємо, нещодавно у ЗМІ стало відомо про те, що кухар Путіна відправив до Африки зброю та найманців з групи Вагнера. Журналісти зазначають, що відправлених вантажів вистачить для створення "російського військового табору".

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Дата публікації
Перегляди
2928
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація