Торговець страхом і кадровий геній. Експерти прокоментували останні дії Путіна

Росіянам продовжують згодовувати образ непереможного президента – збирача земель руських.

Росія продовжує розкручувати через ЗМІ ситуацію із так званою підготовкою терактів в окупованому Криму. Експерти говорять про те, як саме будуть реалізовані погрози Кремля Україні через начебто смерть російських військовослужбовців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дехто навіть з кремлівського експертного пулу закликав до завдання авіаударів по Україні. Натомість газета "Известия" оприлюднила матеріал, де вказано про можливість офіційного розриву дипломатичних відносин. Згодом це підтвердив російський прем'єр Дмитро Медведєв. "У світовій дипломатичній практиці розрив дипломатичних відносин означає фактично підготовку до прямої війни. Я схильний припускати, що в цьому випадку йдеться про вербальну конфронтацію. Дипломатичні стосунки і без того заморожені та перебувають на рівні, що не набагато відрізняється від нульового", - каже експерт-міжнародник Валерій Соловей.

ВідеоРосія продовжує розкручувати ситуацію із так званою підготовкою терактів в окупованому Криму

Водночас він висуває версію, чому саме Кремль реалізує поточний сценарій загострення стосунків із Україною. "Я припускаю, що все це має характер торгівлі страхом. Це відомий прийом зовнішньої політики, коли ви погрожуєте можливістю конфлікту і під це отримуєте щось", - вважає Соловей. Окрім того, експерт наголошує, що за російським законодавством для введення військ потрібна згода Ради федерації, як це робилося в березні 2014 року. А Путін може наказати вдарити по українських військових об'єктах, які попередньо оголосять терористичними.

Окрім того, фахівці та ЗМІ обговорюють ротацію на посаді керівника адміністрації Путіна. Замість Сергія Іванова її очолив колишній керівник протоколу Антон Вайно. Можливо, в такий спосіб Путін намагається позбутися колишніх важковаговиків російської політики і замінити їх на відданих технократів. "Іванов, безумовно, був яструбом по відношенню до України. Нічого не знаю про погляди Вайна на Україну, але припускаю, що вони навряд чи можуть бути жорсткішими, ніж у Іванова. Президента хвилює, чи збережеться його високий рейтинг і чи можуть бути заколоти в оточенні. Путін стільки років при владі, тому що проводить таку кадрову політику. Його кадрова політика говорить, що він буде при владі стільки, скільки забажає", - прокоментував ситуацію російський політтехнолог Костянтин Калачов.

Кореспондент ТСН Роман Цимбалюк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: