Трамп під час щорічного звернення обізвав очільників Ірану "надто дурними"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Американський президент заявив, що Штати можуть допомогти Ірану.

Президент США Дональд Трамп під час свого щорічного звернення до Конгресу назвав владу Ірану "надто дурною, щоб просити про допомогу".

Конгрес заслухав звернення 4 лютого.

Трамп наголосив на "жахливому" стані іранської економіки через санкції США та додав, що Штати можуть це виправити.

"Ми можемо допомогти їм поліпшити її за короткий проміжок часу, але, можливо, вони занадто горді або занадто дурні, щоб просити про це. Ми тут. Подивимося, яку дорогу вони виберуть. Це повністю залежить від них", - сказав він.

Для цього, за словами Трампа, Тегерану потрібно відмовитися від роботи в напрямі створення ядерного озброєння, а також "припинити розповсюдження терору, смерті і руйнувань".

Ядерну угоду з Іраном уклали влітку 2015 року. Вона передбачає дозвіл на мирне використання Іраном атомної енергетики в обмін на обіцянку Тегерана не розробляти ядерну зброю. Сторони домовилися, що Тегеран суттєво обмежить свою ядерну програму в обмін на скасування Заходом економічних санкцій. Однак у травні 2018 року президент США Дональд Трамп оголосив, що його країна виходить з ядерної угоди з Іраном. Трамп заявив про "безсумнівні докази" того, що Іран, всупереч запевненням, розробляв ядерну зброю.

Після цього США неодноразово розширювали санкції проти Ірану. У відповідь на це Тегеран поступово відмовляється від зобов'язань, сформульованих у 2015 році при укладенні ядерної угоди. 5 січня іранський уряд заявив, що не вважає себе зобов'язаним дотримуватися умов ядерної угоди. Надалі Тегеран планує розвивати свою ядерну програму та збагачувати уран без обмежень. Згодом повідомлялося, що Іран вирішив залишитися в ядерній угоді.

Відео Верховний лідер Ірану Аятола Хаменеї звернувся до народу із релігійними настановами

Послухати найголовнішого діяча країни і помолитися разом з ним у мечеті прийшли тисячі людей. Востаннє проповідь Хаменеї читав ще під час хвилі протестів на Близькому Сходу - так званої Арабської весни. Місцевий уряд зазначає - спільний захід має об'єднати народ і ніяк не пов'язують це із нещодавніми конфліктами в країні.  

Верховний лідер Ірану Аятола Хаменеї звернувся до народу із релігійними настановами

Залиште свій коментар

Вибір редакції