Трамп засекретив частину доповіді Мюллера від конгресменів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент США використав законну можливість, наголосили в його прес-службі.

Повний текст доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера щодо розслідування справи про "російське втручання" не буде наданий конгресменам. Про це повідомила речниця глава Білого дому Сара Сандерс.

З її слів, президент США Дональд Трамп заблокував передачу Конгресу повної версії документу через негідну поведінку членів парламенту. Сандерс наголосила, що це сталося "через кричущі зловживання владою" з боку голови юридичного комітету Палати представників, "а також у зв'язку з проханням генерального прокурора". "У президента не залишилося інших варіантів, крім як використовувати прерогативу президента", - заявила речниця Трампа.

Так звана прерогатива президента США дозволяє йому приховувати інформацію від судів, конгресу і громадськості, щоб забезпечити конфіденційність процесу прийняття рішень у Білому домі. В оточенні Трампа вважають, що керівник юридичного комітету Джеррольд Надлер намаганням отримати повний текст доповіді Мюллера намагається відвернути увагу від досягнень президента, зокрема зростання американської економіки.

ВідеоМюллер натякає на тиск Трампа під час розсування ймовірної співпраці з РФ

Злочину не стали доводити, але це не означає, що його не було. У США опубліковано звіт спецпрокурора Мюллера про розслідування потенційної змови передвиборчого штабу президента Трампа з Росією. З нього витікає, що президент робив помітні спроби втручатися у слідство, зокрема звільнити самого Роберта Мюллера. Однак висувати жодного обвинувачуваного вироку прокурор не став.    

Мюллер натякає на тиск Трампа під час розсування ймовірної співпраці з РФ

Нагадаємо, 24 березня міністр юстиції США Вільям Барр представив конгресменам письмовий висновок на чотирьох сторінках про результат розслідування спецпрокурора Мюллера. Але сам звіт спецпрокурора на більш ніж 400 сторінках з'явився лише в середині квітня.

У звіті наголошувалося, що Мюллер та його колеги виявили багато випадків контактів команди Трампа з росіянами під час президентської кампанії 2016 року. Утім, попри це вони не виявили в діях Трампа та його оточення ознак злочину. На запитання, чи намагався Трамп перешкодити роботі органів юстиції, Мюллер не дав прямої відповіді, лише навів аргументи як на користь цієї тези, так і такі, котрі їй суперечать.

Розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера можливих зв'язків Трампа з росіянами тривало близько двох років.

Залиште свій коментар

Вибір редакції