Тривога для танкової дивізії та кредит для Лукашенка: навчання "Захід-2017" переходять в активну фазу

Останній день перед цим минув під знаком сумнівів у єдності армій РФ і Білорусі.

Іще до початку активної фази маневрів "Захід-2017" у Білорусі унаочнилися великі розбіжності між господарями та гостями військових навчань. Якщо до цього сторонні спостерігачі намагалися намалювати карту полігонів і зрозуміти, на яких кордонах буде скупчення сил, то зараз ясно, що все найцікавіше розгортається не на полігонах, а за лаштунками, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Спершу Москва без узгодження з Мінськом повідомила, що за тривогою підняла танкову дивізію із Підмосков'я, яка рушає в Білорусь. Опозиційний політик Павло Северинець із друзями посеред ночі готовий був зупиняти танки на вокзалі, але загроза не підтвердилася. Нині він упевнений, що Путін знову спершу почав інформаційну атаку. "Звісно, це був би символічний спротив, але ми готові були стояти. Дай Боже, щоби це була лише перевірка нервів, тому що танкова бригада, яка приїздить у Білорусь під час навчань – це відкрита окупація. У такий спосіб перевірили громадськість, як реагуватиме, перевірили Захід, як буде реагувати на відкриту операцію, перевірили Лукашенка", - вважає Северинець.

ВідеоМосква без узгодження з Мінськом за тривогою підняла танкову дивізію

Оборонне відомство Білорусі на брифінгах іноземним журналістам наголошує, що всі частини, які мали брати участь у навчаннях, давно прибули. "Ніяких інших підрозділів тут не буде! Тому, шановні колеги, якщо хтось там намагався зустрічати ешелони – вони досі їх зустрічають", - заявив речник міноборони Володимир Макаров.

Інша раптова неузгодженість двох держва – це невизначеність щодо інспектування армійських підрозділів. Білоруський президент Олександр Лукашенко офіційно запросив на навчання колегу з РФ Володимира Путіна, але той зволікає з відповіддю. "Офіційної відповіді ще не надходило. Чекаємо", - зізналася речник президента Білорусі Наталія Ейсмонт.

Фотогалерея Reuters показав динамічні фото міжнародних військових навчань Rapid Trident-2017 в Україні (23 фото)

Днями у пресі з'явилися повідомлення про те, що Росія та Білорусь обговорять газовий контракт, згідно з яким Мінську од Москви може перепасти суттєвий кредит на 10 років. Експерти кажуть, що це вкотре підкреслює господарювання Путіна у Білорусі – отже, військові навчання будуть іти лише за його планом. Водночас фахівцям дивно, що навчання, які готуваля рік-півтора, нині таки нескоординовані. Тому підозрюють, що це може бути черговим планом Путіна.

Поки ж перша фаза добігла кінця – досі на полігонах відпрацьовували дрібні захоплення умовних терористів чи штурми будівель. У неділю стартує активна фаза великих маневрів, а це значить, що авіація та важка артилерія загримить у Білорусі на повну. Та як би не брязчали зброєю і яку потужну картинку не показали з полігонів – до 20 вересня буде все спокійно. Найважливіший же розвиток подій розпочнеться по завершенню офіцийних тренувань рядових солдат.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Залиште свій коментар