У Бразилії двох немовлят госпіталізували після помилкової вакцинації від коронавірусу: що відомо

У Бразилії двох немовлят госпіталізували після помилкової вакцинації від коронавірусу: що відомо

Фото: pixabay.com

Незабаром після ін'єкції у немовлят з'явилася низка важких симптомів, їх негайно госпіталізували.

У бразильському штаті Сан-Паулу двох немовлят помилково щепили вакциною проти COVID-19, розробленою американською фармкомпанією Pfizer у співпраці з німецькою корпорацією BioNTech.

Про це із посиланням на заяву муніципалітету Сорокаба, оприлюднену в неділю, 5 грудня, повідомляє CNN Brazil.

Зазначається, що інцидент стався у середу, 1 грудня, коли батьки привели дітей двох і чотирьох місяців до медпункту UBS Nova Sorocaba для щеплення п'ятикомпонентною вакциною проти дифтерії, кашлюку, правця, гепатиту С та гемофільної інфекції типу b.

Незабаром після ін'єкції у немовлят з'явилася низка важких симптомів, малюків негайно госпіталізували. Зараз маленькі пацієнти перебувають під наглядом медиків у лікарні Гпачі. 

За інформацією місцевої влади, медсестра, яка переплутала препарати, відсторонена від виконання своїх обов'язків до завершення розслідування. 

Однією з постраждалих є двомісячна Ліз Вікторія. Матір дівчинки Ана Клавдія Мугнос Рієлло розповіла, що через кілька годин після щеплення у дитини піднялася висока температура та почалося блювання.

Наступного дня жінка звернулася до відділення невідкладної допомоги в іншому медцентрі, де їй сказали, що це природна реакція на вакцину. Однак пізніше Рієлло запросили на зустріч із лікарем, медсестрами та персоналом UBS Nova Sorocaba, під час якої її проінформували про помилку. 

Маленька Ліз Вікторія перебуватиме під наглядом лікарів сім днів, нині її стан оцінюють як задовільний. Що 48 годин дівчинці роблять УЗД голови та електрокардіограму. 

"Я знаю, що всі роблять помилки, але така помилка є неприпустимою. Я не хочу заподіяти шкоду медсестрі, але хочу, щоб це послугувало попередженням для інших медичних працівників та матерів", - висловилася мама маленької пацієнтки. 

Іншим постраждалим виявився чотиримісячний Мігель, якого мати Кетіллін Фернанда відвела до UBS Nova Sorocaba 1 грудня, відповідно до Календаря профілактичних щеплень. Відомо, що хлопчика обслуговувала та ж медсестра.

За словами Кетіллін, після вакцинації у Мігеля опухли обидві ноги. Дитина не могла рухатися і плакала. Окрім того, у хлопчика піднялася висока температура, він "відмовився від молока, почалося блювання".

Наступного дня із жінкою зв'язався міністр охорони здоров'я країни Вініцій Родрігес, після чого Мігеля госпіталізували. Матір додала, що після прибуття до лікарні у хлопчика було утруднене дихання. Зараз дитина перебуває під наглядом медиків і почувається задовільно.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація