У Лівії головою перехідного уряду обрали вченого

У Лівії головою перехідного уряду обрали вченого

У Лівії головою перехідного уряду обрали вченого / Фото: AFP

Під час своєї наукової кар'єри доктор Абдель Рахім аль-Кіб проводив дослідження в області електрики.

Главою перехідного уряду Лівії обрано академіка Абдель Рахім аль-Кіб.

Аль-Кіб був обраний з п'яти кандидатів за підсумками відкритого голосування членів Національної перехідної ради (НПР), яка наразі здійснює фактичне управління країною.

Академік здобув перемогу вже в першому турі голосування, отримавши підтримку 26 з 51 члена Ради.

Основними конкурентами Аль-Кіба вважалися міністр нафтової промисловості Алі Тахруні, колишній політичний дисидент Ідріс Абу Файєд і представник НПР в Європі Алі Зідан.

Як повідомляє сайт Нафтового інституту Абу-Дабі, під час своєї наукової кар'єри доктор Абдель Рахім аль-Кіб проводив дослідження в області електрики.

Багато років аль-Кіб працював в США, співпрацюючи, зокрема, з Державним університетом Північної Кароліни і Університетом Алабами.

Вибір глави перехідного уряду став першим кроком на шляху побудови нових інститутів влади в Лівії, після того як 23 жовтня НПР оголосила про остаточну перемогу над прихильниками Муаммара Каддафі і "звільнення" країни.

Раніше Махмуд Джібріль, який обіймав посаду прем'єра НПР, заявляв про те, що покине свою посаду після закінчення революції.

Відповідно з подальшим планом перетворення лівійської держави, у найближчі вісім місяців має бути обрана національна рада, яка займеться написанням нової конституції країни, після чого пройдуть загальні парламентські вибори.

Нагадаємо, у понеділок, 31 жовтня, НАТО завершує бойову операцію в Лівії.

Читайте також:

У Лівії знайшли хімічну зброю

Каддафі могли вбити через "Восьме диво світу"

Син Каддафі зняв з себе провину за загибель лівійців

Лівія погодилася відпустити полонених українців

Повʼязані теми:

Наступна публікація