У Росії мають намір продавати продукти та ліки за талонами

У Росії мають намір продавати продукти та ліки за талонами

Фото: pixabay

У Держдумі РФ розглянуть законопроєкт про введення сертифікатів для малозабезпечених.

В Росії повернулися до ідеї запровадження продуктових карток, яку раніше відхилив російський парламент. Про це повідомив в інтерв'ю finanz.ru голова профільного комітету Держдуми Ярослав Нілов.

Відповідно до законопроєкту, малозабезпеченим росіянам пропонується продавати за талонами не тільки продукти харчування, але і ліки.

"Продовольчі сертифікати нужденним громадянам повинні видаватися адресно, щоб вони набували необхідні продукти харчування, причому високої якості”, - сказав Нілов. 

Практика соціальної допомоги, схожа на систему продуктових сертифікатів, вже застосовується в різних суб'єктах Російської Федерації. Цим законопроєктом у Держдумі мають намір запровадити єдиний соціальний підхід на федеральному рівні.

Наразі немає визначеності щодо того, кому саме видаватимуть сертифікати.  За даними Росстату, на кінець 2020 року 12,1% населення Росії перебувало за межею бідності. Загалом 17,8 мільйона росіян мали доходи нижче прожиткового мінімуму, встановленого на рівні 11 329 рублів (приблизно 150 доларів) на місяць.

Нагадаємо, що російські кліматологи передбачають, що через глобальне потепління у ХХІІ столітті можуть опинитися під водою два великих міста в Російській Федерації. У зоні ризику через стрімкі зміни клімату опинилися Санкт-Петербург і Архангельськ.

Повʼязані теми:

Наступна публікація