Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії відмовилися від ідеї заборони американських ліків у відповідь на санкції

Законопроект ухвалять до кінця травня.

У Держдумі Росії вирішили не ухвалювати рішення про заборону ввезення ліків з США у якості відповіді на останній пакет санкцій, який Вашингтон ввів проти РФ у квітні. Про це у п’ятницю, 11 травня, повідомив перший заступник голови нижньої палати російського парламента Іван Мельников. 

В середині квітня до Держдуми було внесено законопроект, яким серед іншого, пропонується заборонити імпорт ліків із США, аналоги яких виробляються в РФ. Але тепер, за словами Мельникова, цей пункт прибрали з проекту закону. 

Як пояснив російський депутат, уточнення номенклатури ліків призведе до "нескінченної конкретизації", а уряду начебто треба дати можливість "відповідати більш широко".

"Те, що ми прибираємо якісь позиції із законопроекту не означає, що перед виконавчими структурами влади не буде завдання з розвитку вітчизняного виробництва, за рішенням завдання імпортозаміщення, з розвитку в тому числі власної промисловості в області лікарських препаратів, наукових розробок і так далі", - каже Іван Мельников, повідомляє "Интерфакс".

Депутат сказав, що до другого читання із законопроекту планують виключити згадки конкретних галузей, товарів і послуг, які зараз в ньому прописані, і залишити тільки заходи впливу, які можуть застосовувати.

"Йдеться про припинення або призупинення міжнародного співробітництва РФ в певних галузях, перелік яких визначає уряд. Законопроект враховує нарощування співпраці з тими країнами, які не приєдналися до санкцій, виступають проти них, і співпраця з якими буде взаємовигідно для Росії", - пояснив перший заступник голови Держдуми.

Раніше 13 квітня до Держдуми РФ внесли законопроект, за яким пропонується заборонити чи обмежити ввезення сировини і продуктів зі США та інших країн, що підтримують санкції. Зокрема, в законопроекті йдеться про алкоголь та тютюнові вироби, ліки, а також припинення співпраці зі США в атомній галузі та авіації. Заходи у відповідь на санкції США також стосуються технологічного обладнання та програмного забезпечення.

Незважаючи на критику законопроекту, спочатку він знайшов підтримку у російських депутатів. Зокрема, віце-спікер Петро Толстой взагалі запропонував співвітчизникам з часом перейти на лікування корою дуба і "Глодом". Можливу заборону американських ліків обговорювали в ефірі телеканалу "Росія 1". Політик Борис Надєждін заявив, що санкції створять проблеми не для американського бізнесу, а для мільйонів російських громадян, які залишаться без ліків із США.

ВідеоРосійські депутати хочуть обмежити імпорт з Америки

Москва придумала відповідь на американські санкції. До державної Думи Росії внесли законопроект, який готує обмеження проти Сполучених Штатів. Під санкції потраплять американські алкоголь та цигарки, програмне забезпечення, ліки та сільськогосподарські товари. Також у Москві хочуть заборонити американським компаніям брати участь у приватизації в Росії.

Російські депутати хочуть обмежити імпорт з Америки

Залиште свій коментар

Вибір редакції