У США люди помирають від вейпінгу. Дослідники знайшли закономірність

У США люди помирають від вейпінгу. Дослідники знайшли закономірність

Фото: Getty Images

На думку дослідників, вейпінг руйнує легені.

Центри з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) повідомили про 450 випадків захворювань легенів, ймовірно пов’язаних з вейпінгом. Вже шість людей померло, але експерти досі не можуть пояснити, що відбувається. Медики намагаються знайти причини та показали, як вейпінг може вплинути на організм.

Про це йдеться в матеріалі Insider.

Симптоми захворювання легень, пов’язані з вейпінгом, включають задишку, підвищення температури, нудоту, проблеми шлунково-кишкового тракту та втрату ваги. Вони можуть проявлятися через дні або тижні після початку вейпінгу, а також у людей, які палили вейп протягом багатьох років.

Кількість захворювань, вірогідно пов’язаних з вейпінгом, продовжує зростати. Центри контролю та профілактики захворювань (CDC) оголосили, що цього року у 33 штатах було зареєстровано щонайменше 450 загальних випадків захворювань легенів, пов’язаних з вейпінгом.

Чи безпечніші електронні сигарети та кальян за звичайне куріння

Чи безпечніші електронні сигарети та кальян за звичайне куріння

Кількість смертей і захворювань пов'язаних з вейпінгом зростає

Найбільша кількість смертей, пов’язаних з вейпінгом, була зафіксовані в Міннесоті, Каліфорнії, Орегоні, Іллінойсі та Індіані.

"Поки триває розслідування, CDC порадили, щоб люди уникали куріння електронних сигарет, тому що на сьогодні це основний засіб уникнути важких захворювань легенів", – заявила доктор Дана Мейні-Делман з CDC під час розмови з журналістами.

Досі незрозуміло, що спричиняє ці життєво небезпечні проблеми з легенями. Але вони, як правило, з’являються через кілька днів або тижнів після того, як люди починають курити електронні сигарети. Хоча дехто із захворілих стверджують, що курили вже багато років, перш ніж захворіли.

Далі показані окремі зображення легенів, які отримали лікарі та дослідники, і які, як вони вважають, пошкоджені вейпінгом. І ось, що вони думають про причину цього.

Підліток з Каліфорнії переніс операцію з видалення пухиря, який спричинив пошкодження одного з легенів після використання марихуанного вейпа, придбаного на концерті.

Права легеня зображена в нормі, а ліва оточена повітрям (чорного кольору) у грудній порожнині, що здавлює легеню. Надано доктором Джунайдом Ханом. / Фото: The Insider

Джунайд Хан, хірург серця та легенів з Окленда, Каліфорнія, повідомив, що зробив операцію з видалення пухиря з легені 18-річного молодого чоловіка.

Пацієнт мав так званий пневмоторакс, відомий ще як колапс легені. Це небезпечна проблема, коли повітря просочується у простір між грудною стінкою та легенею, ускладнюючи дихання. Це може статися, коли всередині легенів з’являються пухирі .

"Я не можу довести вам, що це пов’язано з вейпінгом", – розповів Insider раніше Хан, але заявив, що підозрює, що травма пов'язана з пристроєм марихуани, який пацієнт придбав декількома місяцями раніше.

Професор Бірмінгемського університету довів шкідливість вейпів

Професор Бірмінгемського університету довів шкідливість вейпів

Пацієнт мав проблеми з диханням, але вже одужує після операції з видалення пухиря і вивільнення лишнього повітря з легень, що дозволить їм нормально розширюватися.

Хан вважає, що це буде першим із багатьох пов'язаних з вейпінгом випадків, з якими він стикнувся.

"Ситуація на межі кризи громадського здоров'я. Коли я вже бачу цих людей, це означає, що вони потребують операції. Це досить серйозно", – сказав він.

Дослідники, що вивчають пов’язані із вейпінгом захворювання, виявили закономірність

Група дослідників, що розглядала понад 30 випадків пошкоджень, пов’язаних із вейпінгом, виявила, що багато пацієнтів мали подібні ураження легенів, зокрема запалення, пошкодження альвеол (або повітряних мішечків легенів) та частинки жиру в тканинах легенів, відомої як ліпоїдна пневмонія.

За даними дослідників, зфображення легенів уражених вейпінгом мають схожість. The New England Journal of Medicine © 2019 / Фото: The Insider

Деякі з пошкоджень можуть бути пов’язані з вдиханням різновидів масла, що входять до складу "e-соку", – речовини, яка випаровується та несе нікотин або тетрагідроканабінол (ТГК) у легені.

Молодий пацієнт, легені якого зображені на знімку міг померти від сильного запалення та респіраторних ускладнень, ймовірно спричинених вейпінгом.

Це зображення показує, – як запалення (білі тіні) прогресувало та обволікало легені протягом п'яти днів у пацієнта в лікарні. Фото надане NYU Winthrop. / Фото: The Insider

Лікарі виявили запалення, що швидко поширилося легенями 18-річного пацієнта в NYU Winthrop у Мінеолі, Лонг-Айленд, Нью Йорк. Воно, на їхню думку, воно пов’язане з вейпінгом.

Мелоді Пірзада, головний легеневий педіатр лікарні, повідомила, що спочатку пацієнта госпіталізували з болями у грудях, лихоманкою та кашлем. У нього виявили гострі респіраторні проблеми та рідину в легенях.

"Цей пацієнт переживав сильний біль, і його потрібно було під’єднати до життєзабезпечення. Завдяки гарній роботі нашої команди відділу інтенсивної терапії, нам вдалося врятувати його. Але як тільки ви сягнете цієї межі, вірогідність смерті зростає до 70%", – сказала вона.

Наступне зображення пошкодженої легені підлітка-вейпера вірусно поширилося інтернетом, хоча можуть бути й інші пояснення цим пошкодженням.

18-річний хлопець став відомим після опублікування зображень своєї стиснутої, поцяткованої легені у Twitter. За його словами, це спричинив вейпінг. Ченс Аммірата Twitter. / Фото: The Insider

Ченс Аммірата, 18-річний колишній користувач вейпу, поділився світлиною своєї легені у соціальних мережах, стверджуючи, що частковий колапс та загадкові цятки були наслідком вейпінгу.

Важко довести, що пошкодження були спричинені вейпінгом. Це підкреслює невизначеність, яка все ще оточує не доведену епідемію.

Професор Роберт Тарран, який вивчає вейпінг в Інституті Марсіко Лунг, Університет Північної Кароліни, розповів, що ушкодження Ченса Аммірата, можливо, не були спричинені вейпінгом, і сказав, що "дуже складно" довести причинно-наслідковий зв’язок.

Тарран пояснив, що спонтанний пневмоторакс виникає, коли пухирі або невеликі кишені повітря в легенях обриваються, внаслідок чого стається руйнуються легені. Це явище особливо поширене серед високих худорлявих чоловіків, хоча лікарі не знають чому.

Тим не менш, відсутність визначеності щодо того, що спричинило таке захворювання, не означає, що вейпінг є безпечним.

"Немає сумнівів, що вейпінг щось робить з людьми, але незрозуміло, що саме", – сказав Тарран.

Фотографіями, які виклав Аммірата, поділилося понад 41,000 людей у ​​Twitter, а петиція, яку він розпочав, щоб зупинити вейпінг, отримала понад 4 000 підписів у Інтернеті.

Влада Сан-Франциско першою у США хоче відмовитися від продажу вейпів

Влада Сан-Франциско першою у США хоче відмовитися від продажу вейпів

Повʼязані теми:

Наступна публікація