У ВООЗ попередили про ще смертоноснішу хвилю коронавірусу в Європі

Дата публікації
Перегляди
19к
У ВООЗ попередили про ще смертоноснішу хвилю коронавірусу в Європі

Associated Press

У країн є час підготуватися та зміцнити свої системи охорони здоров'я.

Європейські країни мають підготуватися до другої смертоносної хвилі коронавірусної інфекції, оскільки пандемія ще не закінчилася.

Про це заявив представника= Всесвітньої організації охорони здоров'я в Європі Ганс Клюге в інтерв'ю Telegraph.

Він зробив суворе попередження країнам, які починають послаблювати свої обмеження і наголосив, що зараз "час для підготовки, а не святкування".

Клюге підкреслив, що зменшення кількості випадків COVID-19 у Великій Британії, Франції та Італії не означає, що пандемія добігає кінця. Він зазначив, що епіцентр європейського спалаху перебуває на сході, і кількість випадків захворювання зростає в Росії, Україні, Білорусі і Казахстані.

За словами представника ВООЗ, країни мають використати цей час з розумом і почати зміцнювати системи громадської охорони здоров'я, а також нарощувати сили в лікарнях, пунктах первинної та інтенсивної терапії.

"Сінгапур і Японія від самого початку зрозуміли, що це не час для святкування - це час для підготовки. Це те, що роблять скандинавські країни - вони не виключають другої хвилі. Але сподіваються, що вона буде локалізована і вони зможуть швидко її пережити", - заявив Клюге.

Він також пояснив, що друга хвиля коронавірусу може збігтися зі спалахом інших інфекційних захворювань. "Я дуже стурбований подвійною хвилею - восени у нас може бути друга хвиля COVID і інша хвиля сезонного грипу або кору. Два роки тому у нас було 500 тисяч нещеплених від кору дітей", - сказав він.

Як зазначається, багато експертів попереджають, що друга хвиля пандемії може бути навіть більш смертоносною, ніж перша, вказуючи на пандемію іспанського грипу 1918-1920 років як приклад.

Коли грип уперше з'явився в березні 1918 року, у нього були ознаки типової сезонної хвороби, але потім він повернувся більш небезпечним і смертоносним восени, через що загинуло близько 50 мільйонів людей.. Була також третя і четверта хвиля, але вони не стали такими ж небезпечними.

"З історії ми знаємо, що в умовах пандемії країни, які не постраждали на ранніх етапах, можуть зіткнутися з другою хвилею", - сказав Клюге. "Що ми побачимо в Африці і Східній Європі? У них невисокі показники захворюваності, деякі країни говорять: "Ми не такі, як Італія", а через два тижні - бум! На жаль, їх може накрити друга хвиля, тому ми повинні бути дуже, дуже обережними" - підкреслив він.

Раніше у ВООЗ заявили, що COVID-19 може стати однією з постійних хвороб людства, й наразі неможливо передбачити, коли пандемію можна буде взяти під контроль. Раніше бувало, що нові захворювання не зникали.