В Австрії з'їзд партії Зелених схвалив коаліцію з консерваторами

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новий уряд зможе скласти присягу вже 7 січня.

Коаліційну угоду між правоцентристською Австрійською народною партією (АНП) і партією Зелених підтримали делегати позачергового з'їзду зелених.

Під час голосування в суботу, 4 січня, більшість з 276 делегатів партійного з'їзду в Зальцбурзі схвалила формування уряду з консерваторами. За спільне урядування з партією Себастіана Курца віддали свої голоси понад 90% делегатів з'їзду, повідомляє агенція новин dpa.

Новий уряд зможе скласти присягу вже 7 січня. На чолі майбутнього уряду стане Себастіан Курц, а пост віцеканцлера відійде голові партії Зелених Вернеру Коґлеру. Більшість міністерських посад обіймуть консерватори.

Нагадаємо, представлена раніше угода обсягом понад 300 сторінок передбачає, серед іншого, скорочення ставки подоходного податку для осіб з низькими доходами з нинішніх 25 до 20 відсотків. Крім того, знизити мають ставки податку й для тих, хто заробляє більше. Щодо бюджетної політики, то коаліційна угода передбачає сувору бюджетну дисципліну з дотриманням бездефіцитного бюджету. 

У коаліційній угоді прописана мета досягнення Австрією кліматичної нейтральності до 2040 року, тобто на 10 років раніше за Німеччину та ЄС. Вже до 2030 року 100% виробленої в Австрії електроенергії мають походити виключно з відновлюваних джерел.

Щодо політично дражливого питання про підвищення податку на викиди двоокису вуглецю, то його обговорення передбачається вже в наступні роки.

У питанні міграції сторони погодили "нову міграційну стратегію". Мета цієї стратегії - чіткий розподіл між політичною та трудовою міграцією. Передбачається, зокрема, істотне полегшення доступу для трудових мігрантів до ринку праці.

Як повідомлялося, в Австрії партія Зелених вперше долучається до формування уряду. АНП та партія Зелених значно покращили свої результати на дострокових парламентських виборах в Австрії наприкінці вересня 2019 року. Консерватори набрали близько 37% голосів, покращивши свій попередній результат майже на 6%. За зелених свої голоси віддали близько 14% виборців - на 10% більше, ніж на попередніх виборах.

Після формування коаліційного уряду та складання присяги Себастіан Курц знову стане наймолодшим очільником уряду в світі.

Відео Російський слід: парламент Австрії висловив вотум недовіри усім міністрам і канцлеру Курцу

Австрійський уряд йде у відставку через скандал з росіянами. Віце-канцлера та лідера коаліційної партії "Свобода" Гайнца-Крістіана Штрахе піймали на змові з росіянами. А все через оприлюднене у німецьких виданнях відео з прихованих камер. На кадрах, знятих на курорті Ібіци ще 2017 року, праворадикал Штрахе розмовляє з племінницею російського олігарха.    

Російський слід: парламент Австрії висловив вотум недовіри усім міністрам і канцлеру Курцу

 

Вибір редакції